Menu Główne

Czwartek 18.01.2018

Witamy w EduPage!

                   Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

 

 

 Witamy na naszej stronie

 Szkoła Podstawowa w Drozdowie

 

Aktualności

 • Towarzystwo "Nasze Szwederewo" organizuje zimowiskoz programem sportowym dla dzieci w wieku: 8-16 lat.

  Zimowisko trwa 10 dni 22 - 31 stycznia 2018r. 

  Koszt 295zł/os - dotyczy dzieci rolników objętych ubezpieczeniem KRUS nr UNO.

  prospekt_Podlasie2018_(1).pdf

 • Filharmonia Kameralna zaprasza wszystkich miłośników muzyki na koncert „Łomżyńskie Betlejem”, które odbędzie się   21 stycznia o godz. 13.00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25. Szczegóły na stronie internetowej: http://www.filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/361-lomzaynskie-betlejem.html

 • Za nami kolejna audycja przygotowana przez Filharmonię Kameralną w Łomży. Tym razem spotkanie skupiało się wokół tematu karnawału. Mieliśmy okazję poznać bliżej kolejny instrument – saksofon, o którym jak zwykle bardzo ciekawie opowiadał Pan Mateusz Goc. Naszą podróż rozpoczęliśmy gorącymi brazylijskimi rytmami w stylu bossa nova. Odwiedziliśmy Hiszpanię, tańcząc bolero. Dzieci dały się ponieść charakterystycznemu rytmowi tańca i żywiołowo klaskały w rytm muzyki. Wysłuchaliśmy także fragmentów z najsłynniejszego musicalu w historii kina West Side Story. Spotkanie zakończyliśmy jazzowymi rytmami utworu Dave Brubecka -Take Five oraz piosenką Oh, Lady Be Good! - Georga Gershwina, do której nasi uczniowie Dominik i Nikola wygrywali rytm na instrumentach. Za odwagę otrzymali gromkie brawa oraz słodką niespodziankę.

 • Bóg się rodzi moc truchleje ....

  Boże Narodzenie. Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Czas oczekiwania i zgody. Czas pokoju i miłości. Czas spotkań w gronie najbliższych...

  21 grudnia o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia z przedstawieniem jasełkowym. Przybyli na nią goście: Dyrektor CUS Agnieszka Filipkowska, Proboszcz Parafii w Drozdowie Aleksander Suchocki, przedstawiciel Muzem w Drozdowie, emeryci oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły. Wójt Gminy Piątnica nie mógł uczestniczyć w naszym świętowaniu jednak przesłał słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

 • Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszej szkole aktorów Studia Artystycznego z Białegostoku z przedstawieniem profilaktycznym "Komputerowe przygody Dudusia Wesołka”

  W ciekawym i zabawnym przedstawieniu, aktorzy przestrzegali uczniów przed zagrożeniami związanymi z  nadużywaniem komputera. Uczniowie poznali głównego bohatera – Dudusia. Chłopiec zbyt wiele czasu spędzał przy komputerze, przez co zaniedbał lubianą wcześniej grę w piłkę, jazdę na rowerze oraz przyjaciół. Skutki uzależnienia od komputera okazały się dla niego bardzo przykre. Zaczął mieć kłopoty z nadwagą, popsuł mu się wzrok, przez co musiał nosić okulary, stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swój błąd oraz fakt, jak ważny dla zdrowia i zgrabnej sylwetki jest sport. Uczniowie dowiedzieli się również, jak bardzo niebezpieczne jest zawieranie znajomości przez Internet.

 • W dniu 15 grudnia zawitał do naszej szkoły niezwykły gość – poeta Henryk Gała, który ufundował naszej uczennicy Aleksandrze Pawluk nagrodę specjalną w ramach konkurs plastyczno-muzycznego „Barwy muzyki”. W ten sposób Pana Gała pragnął uhonorować Olę przed cała szkolną społecznością, a także przybliżyć nam swoją twórczość. Osobiście wręczył Aleksandrze  wiersz pod tytułem „Malowanie jak granie”, który został jej dedykowany. Następnie odczytał utwór przy akompaniamencie melodii „Poranek”, której twórcą jest Edward Hagerup Grieg. Poeta ciekawie opowiedział o przekazie wiersza. Przeczytał nam również inne swoje wiersze, które napisał z myślą o swojej córce oraz opowiedział o powieści napisanej dla dziewcząt pod pseudonimem Adela Drozdowicz. Jak się okazało książka ta znajduje się w naszej bibliotece i już kilka osób czeka na jej wypożyczenie!

 • Korzystając z bogatej oferty zajęć  łomżyńskiej Biblioteki dla Dzieci mieszczącej się przy ulicy  3 Maja, klasa IV miała okazję odwiedzić to ciekawe miejsce. Pani  Renata Igielska - kierownik biblioteki zaprosiła nas do magicznego świata książek. Mogliśmy obejrzeć  niecodzienne pozycje między innymi: „książkę z dziurą”, książkę w formie dużej układanki, książki kształcące spostrzegawczość i kreatywność. Pani Renata pokazała nam również bogaty zbiór gier planszowym. Chętni spróbowali swoich sił w grze „Ziemniak” i „Dixit”.  Ta wizyta pokazała nam, że biblioteka to miejsce gdzie nauka idzie w parze z zabawą.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  Drozdowo ul. Główna 15
  18-421 Piątnica
 • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć