Menu Główne

Poniedziałek 10.12.2018

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Szkoła Podstawowa w Drozdowie

• Andrzejki - Tradycja i szalona zabawa

Jak co roku bawimy się na szkolnych Andrzejkach. Uczniowie z SU przygotowali się wspaniale prowadząc wróżby (zachwycające stroje i interpretacja wróżb) loterię fantową i Jesienny Tor Przeszkód. Pozyskali w ten sposób fundusze na potrzeby SU.

Niektórzy uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy strój, za co otrzymali drobny upominek.

Oprawę muzyczną zajęła się uczennica klasy VI - Roksana.

Każdy uczestnik może potwierdzić, że tegoroczna zabawa andrzejkowa była UDANA.

• Kudłaty gość w naszej szkole akcja charytatywna zbieramy karmę dla zwierząt zorganizowana przez SU

28 listopada przybył do naszej szkoły niezwykły gość - pies rasy landseer - Agat. Właścicielką psa jest Pani Elwira Jakubiak wiceprezes stowarzyszenia "Wszystkie zwierzęta duże i małe" oraz wielka miłośniczka i znawczyni wszystkich zwierząt. Pani Jakubiak prowadzi stajnię z końmi różnych ras, posiada 8 psów (większość przygarniętych lub odebranych z interwencji). Ma też koty i gryzonie (króliki, chomiki a nawet zająca). Zajmuje się także nauką jazdy na koniach i dogoterapią.

Pani Elwira opowiedziała dzieciom, jak należy opiekować się swoimi pupilami (szczególnie zimą). Jak wybrać odpowiednie zwierzę dla siebie a także o sankcjach dla właścicieli psów i kotów źle traktowanych lub "wywożących" swoje zwierzęta.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole podjęto działania zmierzające do ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. Zorganizowano apel na temat szkodliwości papierosów. W klasach młodszych w ramach programu ,,Nie pal przy mnie, proszę” przeprowadzono zajęcia edukacyjne. Uczniowie wykonali również plakaty o tematyce antynikotynowej, które zawieszono na korytarzu. W ramach programów: ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz ,,Bliżej zdrowia” i "Trzymaj formę" odbyły się pogadanki i dyskusje na temat negatywnych skutków palenia. W realizację całego przedsięwzięcia zaangażowali się wszyscy nauczyciele.

• Śniadanie Daje Moc

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli i znaczenia zdrowego odżywiania cała nasza społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję 16 listopada. Wszystkie klasy przygotowały, a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie. W akcji ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na ,,stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe, soki oraz zdrowe przekąski. Dzień wcześniej zorganizowano apel, na którym uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania. Podkreślono rolę śniadania, jako najważniejszego posiłku podczas dnia. Ponadto na lekcjach odbyły się pogadanki na ten temat oraz prezentacje. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

• Nagrodzeni - Miesiąc czytelnictwa

Po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku ze świętowaniem starsi uczniowie odwiedzali przedszkole, aby czytać najmłodszym swoje ulubione baśnie i bajki z dzieciństwa. Natomiast młodsze klasy oraz chętni przedszkolacy podjęli wyzwanie codziennego głośnego czytania przez minimum 10 minut. Niezbędna okazała się tu rola rodziców, którzy ochoczo czytali swoim pociechom przez 21 dni. Akcję czytelniczą zakończyliśmy konkursem plastycznym, w którym zostało nagrodzonych aż 10 uczestników. W tym miejscu biblioteka szkolna składa gorące podziękowania Paniom Wychowawczyniom, Komisji Konkursowej, Samorządowi Uczniowskiemu, Rodzicom oraz wszystkim,  którzy włączyli się w pomoc. Z pewnością czytanie to przyszłość, dlatego warto poświęcić na nie choćby 10 minut dziennie codziennie!

• WYRÓŻNIENIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, oddział dla dzieci przy ul. 3 Maja zorganizowała konkurs literacki „List do osoby związanej z Łomżą”. Z naszej szkoły wzięły w nim udział uczennice klasy V – Zofia Faryna, Wiktoria Ksepka oraz klasy VI – Oliwia Nikonowicz, Patrycja Goleńska i Wiktoria Cieśnicka. 30 października 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu:

Komisja oceniająca w składzie:
    1. Edyta Ejsmont – polonista, jurorka w konkursach literackich
    2. Dorota Przestrzelska – polonista-bibliotekarz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łomży
    3. Romuald Gorlewicz – kierownik Oddziału Poczty Polskiej w Łomży

• Szkoła Podstawowa w Drozdowie