Piątek 19.04.2024

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Szkoła Podstawowa w Drozdowie

• Z wizytą w Muzeum przyrody w Drozdowie. Dziś uczniowie klas I-III udali się na wystawę terrarystyczną. Nasi uczniowie wykazali się ciekawą wiedzą na temat węży i pająków. Jedna z atrakcji była możliwość dotknięcia jednego z gadów, jaszczurkę - Agama Brodata.

• Nietypowa lekcja informatyki.

Uczniowie z klasy VI zmierzyli się dziś z informatycznym Escape room'em. Uczniowie podzieleni na grupy musieli rozwiązać prawidłowo i szybko przygotowane zagadki z zakresu szyfrowania i kodowania.

• „Miłosierni miłosierdzia dostąpią…” to cytat z Pisma świętego, który miał zachęcić uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję misyjną, mającą na celu uwrażliwić serca na potrzeby mieszkańców Afryki.Sierra Leona z tego państwa położonego w zachodniej Afryce przybył do nas ojciec Romam Rusinek –pallotyn, posługujący na misjach. Głosi on nie tylko Pana Jezusa ale również zajmuje się propagowaniem adopcji duchowej dzieci.Pomaga budować studnie, szkoły, podczas spotkania dał świadectwo o umiłowaniu Chrystusa w drugim człowieku.Uczniowie włączyli się w akcję rozprowadzania słodkości, a cały dochód został przekazany na potrzeby misji.Przy tej okazji poznaliśmy kontynenty, na których posługuje misjonarz oraz uświadomiliśmy sobie, że wszyscy jesteśmy zaproszeni do służby drugiemu człowiekowi.„Cokolwiek, uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili”Miłym akcentem naszego spotkania były drobne podarki od misjonarza dla wszystkich biorących udział w spotkaniu.

• Uczniowie klasy VI uczestniczyli w ciekawej lekcji biologii, której tematem był przegląd i znaczenie ryb. Odbyła się ona w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Jedną z atrakcji było karmienie ryb.

• Kolejne eksperymenty przyrodnicze.

Tym razem uczniowie klasy IV podczas omawiania tematu o uzależnieniach, sprawdzali jak alkohol wpływa na nasz organizm wykorzystując przy tym białko jajka kurzego. Okazało się, że alkohol powoduje nieodwracalne zmiany w białku- niszczy jego strukturę.

Kolejny eksperyment polegał na sprawdzeniu co stanie się z jajkiem, które zalejemy octem i pozostawimy na kilka dni. Co się z nim stało ? Tego uczniowie dowiedzą się na kolejnej lekcji. 😁😁

• Owies pięknie wyrósł, to teraz czas na udekorowanie ☺️ Przystorjony owies pięknie będzie wyglądał na stole podczas zbliżających się świąt 🐣🐣

• Tegoroczne obchody Dnia Wiosny zostały połączone z irlandzkim Dniem Świętego Patryka (17 marca). W tym roku prowadziły go uczniowie z klas młodszych w asyście Klaudii Kotowskiej i Wiktorii Pisarskiej z kl VII. Marta i Marcel przygotowali informacje o samym świętym oraz liczne zagadki, wykreślanki, kolorowanki. maja i Zosia z kl II pomagały innym dzieciom wykonać papierową "rainbow" i kapelusz Leprechauna - złośliwego skrzata. Maja z kl III prowadziła zabawę: znajdź złotą monetę. Kasia i Marysia sprzedawały ciasta i babeczki w kolorze zielonym. Ogromne podziękowania należą się wszystkim mamom, które przygotowały poczęstunek z klasy I, II, III i VII. Uwieńczeniem pierwszego dnia wiosny był przemarsz po ulicach Drozdowa z Marzannami przygotowanymi przez klasy I, IV i V. Przy wesołych wiosennych piosenkach pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. To był niezwykle radosny dzień.