Menu Główne

Sobota 17.03.2018

Witamy w EduPage!

                   Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

 

 

 Witamy na naszej stronie

 Szkoła Podstawowa w Drozdowie

 

Dzień Babci i Dziadka

 • Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.  Święto obchodzimy 21 lutego, a zostało ono ustanowione przez UNESCO na pamiątkę wydarzeń w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku na skutek walk o nadanie językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego śmierć poniosło pięciu studentów. Według UNESCO, niemal połowa z sześciu tysięcy języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu dwóch-trzech pokoleń. Święto to obchodzone jest również w naszym kraju jako Dzień Języka Polskiego. Przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym, temu zagadnieniu poświęcony jest to święto. Hasło promujące wydarzenie: "Włączanie do i za pomocą edukacji. Język ma znaczenie” przypomina o olbrzymim znaczeniu edukacji w walce z wykluczeniem społecznym. Nauka języka ojczystego i możliwość zgłębiania wiedzy, stanowią podstawę rozwoju każdego człowieka. Klasa V przygotowała plakat z poprawnymi formami najczęściej popełnianymi błędów językowych, a na szkolnych korytarzach każdy może sam sprawdzić, czy mówi poprawnie nie tylko od święta, ale i na co dzień.

 • W piątkowy ranek zgromadziliśmy się wszyscy na holu naszej szkoły na żywą lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe Polaków. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” opowiedziała nam o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Program został specjalnie przygotowany dla upamiętnienia 12 lat walki o wolność Narodu Polskiego. Podczas pokazu prowadzący prezentowali stroje z epoki. Między innymi poznaliśmy szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich. Dzieci mogły dotknąć replik broni używanych przez powstańców i podczas I wojny światowej. Chętni na własnej skórze przekonali się, jakie to uczucie być zakutym w kajdany oraz jak wyglądał pojedynek na śmierć i życie. Dziewczynki wcieliły się w role sanitariuszek opatrujących rany postrzałowe głowy. Chłopcy z szóstej klasy zostali wcieleni do wojska, a także musieli przenieść rannego kolegę w bezpieczne miejsce. Niecodzienna lekcja przybliżyła nam dolę żołnierza w złych i dobrych chwilach.

 • 18 stycznia 2018r. był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. W tym dniu odbyła się bowiem „Choinka szkolna”. Na pięknie przyozdobionym korytarzu szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie. Najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie klas I-III – przygotowali piękny program artystyczny dla babć i dziadków. Przesłanie miłości i wdzięczności od wnucząt trafiło do wszystkich uczestników uroczystości. Całą choinkową imprezę uświetniły również liczne konkursy i tańce prowadzone przez szkolnego didżeja. Uczniowie i rodzice przyjęli swoich gości  poczęstunkiem zorganizowanym w klasach. Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie do przedszkolaków Mikołaja. Wspaniała zabawa do późnych godzin wieczornych, bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych.

 • Kiedy rozpoczyna się astronomiczna zima? Czy Antarktyda jest na biegunie północnym, czy południowym? Czy Grenlandia to wyspa, a może kontynent? Na te i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczniowie biorący udział w konkursie wiedzy zorganizowanym w szkole podstawowej w drozdowie z okazji Dnia Zimy. Zwycięzcami okazali się: Kacper Sepczyński kl III, Gabrysia Nikonowicz kl I, Piotr Goleński kl II, w kategorii klas I-III oraz Szymon Sepczyński kl VI, Julia Mertin kl IV, Wiktoria Cieśnicka kl V w kategorii klas IV-VI.

 • Towarzystwo "Nasze Szwederewo" organizuje zimowiskoz programem sportowym dla dzieci w wieku: 8-16 lat.

  Zimowisko trwa 10 dni 22 - 31 stycznia 2018r. 

  Koszt 295zł/os - dotyczy dzieci rolników objętych ubezpieczeniem KRUS nr UNO.

  prospekt_Podlasie2018_(1).pdf

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  Drozdowo ul. Główna 15
  18-421 Piątnica
 • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć