Menu Główne

 • Projekt organizowany przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku

 • UWAGA OGŁOSZENIE!!!

  Towarzystwo "Nasze Szwederewo" organizuje zimowiskoz programem sportowym dla dzieci w wieku: 8-16 lat.

  Zimowisko trwa 10 dni 22 - 31 stycznia 2018r. 

  Koszt 295zł/os - dotyczy dzieci rolników objętych ubezpieczeniem KRUS nr UNO.

  prospekt_Podlasie2018_(1).pdf

 • Bezpieczne ferie

 • Zaproszenie

  Filharmonia Kameralna zaprasza wszystkich miłośników muzyki na koncert „Łomżyńskie Betlejem”, które odbędzie się   21 stycznia o godz. 13.00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25. Szczegóły na stronie internetowej: http://www.filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/361-lomzaynskie-betlejem.html

 • Karnawałowe muzyczne szaleństwo

  Za nami kolejna audycja przygotowana przez Filharmonię Kameralną w Łomży. Tym razem spotkanie skupiało się wokół tematu karnawału. Mieliśmy okazję poznać bliżej kolejny instrument – saksofon, o którym jak zwykle bardzo ciekawie opowiadał Pan Mateusz Goc. Naszą podróż rozpoczęliśmy gorącymi brazylijskimi rytmami w stylu bossa nova. Odwiedziliśmy Hiszpanię, tańcząc bolero. Dzieci dały się ponieść charakterystycznemu rytmowi tańca i żywiołowo klaskały w rytm muzyki. Wysłuchaliśmy także fragmentów z najsłynniejszego musicalu w historii kina West Side Story. Spotkanie zakończyliśmy jazzowymi rytmami utworu Dave Brubecka -Take Five oraz piosenką Oh, Lady Be Good! - Georga Gershwina, do której nasi uczniowie Dominik i Nikola wygrywali rytm na instrumentach. Za odwagę otrzymali gromkie brawa oraz słodką niespodziankę.

 • Parafialny Przegląd Jasełek

      

 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  Bóg się rodzi moc truchleje ....

  Boże Narodzenie. Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Czas oczekiwania i zgody. Czas pokoju i miłości. Czas spotkań w gronie najbliższych...

  21 grudnia o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia z przedstawieniem jasełkowym. Przybyli na nią goście: Dyrektor CUS Agnieszka Filipkowska, Proboszcz Parafii w Drozdowie Aleksander Suchocki, przedstawiciel Muzem w Drozdowie, emeryci oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły. Wójt Gminy Piątnica nie mógł uczestniczyć w naszym świętowaniu jednak przesłał słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

  Wszystkich zachwyciły jasełka upamiętniające wielkie wydarzenia biblijne z przyjściem Jezusa na świat. Uczniowie wczuli się w swoje role, grali jak zawodowi aktorzy. Przedstawienie było profesjonalne także ze względu na starannie przygotowane stroje i dekoracje.

  Za kolędę dziekujemy

  Zdrowia szczęścia winszujemy

  Na ten Nowy Rok

  Wszyscy przekazali sobie życzenia, które po raz kolejny zjednoczyły naszą szkolną społeczność.

                                               WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

 • Teatrzyk „Komputerowe przygody Dudusia Wesołka”

  Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszej szkole aktorów Studia Artystycznego z Białegostoku z przedstawieniem profilaktycznym "Komputerowe przygody Dudusia Wesołka”

  W ciekawym i zabawnym przedstawieniu, aktorzy przestrzegali uczniów przed zagrożeniami związanymi z  nadużywaniem komputera. Uczniowie poznali głównego bohatera – Dudusia. Chłopiec zbyt wiele czasu spędzał przy komputerze, przez co zaniedbał lubianą wcześniej grę w piłkę, jazdę na rowerze oraz przyjaciół. Skutki uzależnienia od komputera okazały się dla niego bardzo przykre. Zaczął mieć kłopoty z nadwagą, popsuł mu się wzrok, przez co musiał nosić okulary, stracił przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swój błąd oraz fakt, jak ważny dla zdrowia i zgrabnej sylwetki jest sport. Uczniowie dowiedzieli się również, jak bardzo niebezpieczne jest zawieranie znajomości przez Internet.

 • Spotkanie z pisarzem

  W dniu 15 grudnia zawitał do naszej szkoły niezwykły gość – poeta Henryk Gała, który ufundował naszej uczennicy Aleksandrze Pawluk nagrodę specjalną w ramach konkurs plastyczno-muzycznego „Barwy muzyki”. W ten sposób Pana Gała pragnął uhonorować Olę przed cała szkolną społecznością, a także przybliżyć nam swoją twórczość. Osobiście wręczył Aleksandrze  wiersz pod tytułem „Malowanie jak granie”, który został jej dedykowany. Następnie odczytał utwór przy akompaniamencie melodii „Poranek”, której twórcą jest Edward Hagerup Grieg. Poeta ciekawie opowiedział o przekazie wiersza. Przeczytał nam również inne swoje wiersze, które napisał z myślą o swojej córce oraz opowiedział o powieści napisanej dla dziewcząt pod pseudonimem Adela Drozdowicz. Jak się okazało książka ta znajduje się w naszej bibliotece i już kilka osób czeka na jej wypożyczenie!

   

  Uroczysta gala z wręczenia nagród oraz zorganizowany z tej okazji koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej odbył się 7 grudnia.

  Zapraszamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną na portalu 4lomza: https://4lomza.pl/index.php?wiad=47392

   

 • Zajęcia w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki w Łomży

  Korzystając z bogatej oferty zajęć  łomżyńskiej Biblioteki dla Dzieci mieszczącej się przy ulicy  3 Maja, klasa IV miała okazję odwiedzić to ciekawe miejsce. Pani  Renata Igielska - kierownik biblioteki zaprosiła nas do magicznego świata książek. Mogliśmy obejrzeć  niecodzienne pozycje między innymi: „książkę z dziurą”, książkę w formie dużej układanki, książki kształcące spostrzegawczość i kreatywność. Pani Renata pokazała nam również bogaty zbiór gier planszowym. Chętni spróbowali swoich sił w grze „Ziemniak” i „Dixit”.  Ta wizyta pokazała nam, że biblioteka to miejsce gdzie nauka idzie w parze z zabawą.

 • Wyróżnienia wokalne

  Dawid Baranowski uzyskał wyróżnienia w VII Festiwalu Piosenki Świątecznej "Gwiazdkowe Nutki" oraz w XXV Giełdzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

  Gratulujemy!!!

   

 • Wyniki konkursu plastycznego "Młodość bez uzależnień"

  Oliwia Nikonowicz otrzymała III miejsce w konkursie plastycznym "Młodość bez uzależnień"

 • Konkurs plastyczno-muzyczny "Barwy Muzyki"

  Odbyła się już III edycja konkursu plastczno-muzycznego "Barwy Muzyki". Uczennica klasy IV Aleksandra Pawluk otrzymała Nagrodę Specjalną za rysunek pt."Rajski ogród".

 • Nasi Zwycięzcy Konkursu Szachowego

  Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zajęli wysokie miejsca w konkursie szachowym. W mikołajkowy dzień 6 grudnia odbył się II Mikołajkowy Turniej Szachowy Rakowo-Boginie. Z drużyn, które wystartowały w tym konkursie uczniowie z naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

  I miejsce - Zofia Faryna - klasa IV

  II miejsce - Wiktoria Ksepka - klasa IV

  II miejsce - Patryk Dębnicki - klasa IV

   

  GRATULUJEMY!!!

 • Spotkanie mikołajkowe w Muzeum Północno-Mazowieckim

   

       

  Co roku, na przełomie listopada i grudnia w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży gości Święty Mikołaj i zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. W tym roku również my skorzystaliśmy z tego zaproszenia. W programie było tradycyjne wręczanie prezentów, wspólne śpiewanie kolęd i popisy recytatorskie oraz zwiedzanie wystawy „Dzieje papieru i papiernictwa”. Wszystko odbywało się w nastrojowej, świątecznej scenerii. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za wspaniale spędzony dzień!

 • Kiermasz Świąteczny

  Dnia 3. 12. 2017r. odbył się jarmark świąteczny w kościele Parafialnym pod wezwaniem Jakuba Apostoła w Drozdowie.

  Zainteresowanie wykonanymi przez uczniów i rodziców ozdób swiatecznych było wręcz zaskakujące. Najbardziej podobały się choinki z naturalnych szyszek, makaronu, łyżeczek plastikowych, piórek i papieru. Dużym powodzeniem cieszyły się bombki ozdobione wstążkami, cekinami, koralikami, kaszą i ryżem. Wszystkich zachwyciły aniołki z masy solnej, bałwanki, Mikołaj na saniach wykonane różnymi technikami. Magiczne były także wyroby wykonane szydełkiem (bombki, gwiazdki, aniołek). Samorząd uczniowski z naszej szkoły pozyskał fundusze na cel charytatywny (dzieci same podejmą decyzję, kogo chcą wspomóc) oraz na własne potrzeby regulaminowe i wynikające z planu samorządu uczniowskiego. 

  Serdeczne podzękowania kierujemy do rodziców: pani Sylwii Ksepka, pani Sylwii Goleńskiej, pani Ewy Bojar, pani Urszuli Pawluk, pani Justyny Pisarskiej, pani Doroty Nikonowicz, pani Edyty Cieśnickiej, pani Ani Mertin oraz pani Emilii Kotowskiej, pani Monice Dębnickiej, pani Danucie Stańczak, które są w trakcie wykonywania stroików świątecznych - Przypominamy, że będą rozprowadzane 17. 12. 2017r w wejściu koscioła po mszach 7.30 i 10.00.  

  W tym miejscu kierujemy szczególne podziękowania dla księdza proboszcza Aleksandra Suchockiego, który z otwartym sercem przyjął naszą inicjatywę.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni paniom pracującym w oddziale przedszkolnym w Drozdowie p. Izie Siemińskiej i Beacie Cwalina za wykonanie choinek z papieru i kartek świątecznych oraz wychowawczyniom p. Bogumile Kenigsman, p. Marioli Hermanowskiej, p. Agnieszce Kalskiej za wykonanie wraz z uczniami bombek z kaszy i ryżu, bałwanków i choinek piankowych, "cudaczków" z szyszek. Bałwanki ze skarpetek i ryżu zostały wykonane w trakcie zajęć dodatkowych z języka angielskiego pod kierunkiem p. Danuty Świtajewskiej.

  Tegoroczny jarmark świąteczny został przeprowadzony pod przychylnym okiem pani dyrektor Marzeny Magdziak.

  Cieszymy się, że jesteście z nami i wspieracie nasze akcje.

  Uczniowie i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w Drozdowie.

 • Andrzejki

  30 listopada 2017 roku, zgodnie z tradycją zorganizowaliśmy w naszej szkole zabawę andrzejkową. Jak co roku wszyscy zgromadzeni mogli zakupic domowe ciasta i ciasteczka wykonane przez nasze "niezawodne" mamy.

  Pozyskane z kawiarenki fundusze zostaną wykorzystane na potrzeby naszej szkoły oraz organizację zabawy choinkowej.

  Atrakcją naszej zabawy była muzyka i zabawy przygotowane przez profesjonalnego DJa. Dziewczynki z klasy IV i V przeobraziły się w tym dniu we wróżki, a każda wróżba zawierała tylko pozytywne emocje. Członkowie SU w Drozdowie zorganizowały loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem. Atrakcją były wykonane balonowe zwierzęta sprzedawane przez Panią Urszulę Pawluk.

  Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy przez utalentowane mamy: Dorotę nikonowicz i Edyte Cieśnicką.

  Cała zabawa andrzejkowa przebiegała w miłej atmosferze a wszyscy uczestnicy opuścili szkołę w dobrym nastroju.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie atrakcji dla dzieci oraz ciast sprzedawanych w kawiarence.

  KOCHANE MAMY 

  JESTEŚCIE SUPER !!! 

 • Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.  Uczniowie naszej szkoły poznali historię powstania pluszowego misia, wzięli udział w konkursie wiedzy o niedźwiedziach. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o misiach oraz bawiliśmy się w „Starego niedźwiedzia”. Na koniec odwiedził nas Pluszowy Miś, który poczęstował dzieci cukierkami.

 • Ogłoszenie

 • Swiatowy Dzień Rzucania palenie i Dzień Cukrzycy

  16 listopada  w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia oraz Światowego Dnia Cukrzycy. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali cenne informacje na temat szkodliwości palenia oraz groźnej choroby, jaką jest cukrzyca. Były też wiersze oraz hasła o tej tematyce.Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali pięknie wykonane plakaty, które pojawiły się na szkolnym korytarzu. Na zakończenie wszyscy z wielką uwagą obejrzeli dwie prezentacje o powyższej tematyce. Mamy nadzieję, przeprowadzone w ten sposób spotkanie edukacyjne wpłynie na poprawę kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  Drozdowo ul. Główna 15
  18-421 Piątnica
 • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć