Menu Główne

 • Ogłoszenie

 • Ogłoszenie

 • Wyprawka-PRZEDSZKOLE

  Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 :

  3-4 latki

  Cykl – Plac zabaw

  Poziom –  CZTEROLATEK

  Wydawnictwo – WSiP

  Autor: Karina Jedynak, Małgorzata Szczęsna

   

   

   

   

  5-6 – latki

  Cykl – Plac zabaw

  Poziom – SZEŚCIOLATEK

  Wydawnictwo – WSiP

  Autor: Anna Idzikowska-Guzy, Ewa Janus

   

  Książki na rok szkolny 2018/2019 dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego będą zamawiane przez wychowawcę.

  Koszt pakietu dla sześciolatka – 119 zł

  Koszt pakietu dla czterolatka – 89 zł

   

  Decyzją rodziców wychowanków przedszkola oraz wychowawcy wprawka przedszkolna w roku szkolnym 2018/2019  będzie zakupiona dla wszystkich dzieci we wrześniu przez wychowawcę oddziału przedszkolnego. Kwota wyprawki zostanie ustalona na pierwszym spotkaniu z rodzicami w nadchodzącym roku szkolnym.

 • Zasady dofinansowania 300 plus

 • Dobry start

   

   

 • List Prezesa KRUS

 • 31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

   

  31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu - Obrazek 1

   

  31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu - Obrazek 2

 • Festyn Rodzinny

 • Konkurs matematyczny "Wydawanie reszty"

 • Odwiedziny

 • Doświadczenia i eksperymenty

  Dzisiejszego dnia na pierwszej lekcji dolny korytarz szkolny zamienił się w pracownię chemiczno-fizyczną. Dzięki specjalnemu gościowi uczniowie byli uczestnikami ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Poznali różne właściwości takich gazów jak: butan, hel i wodór. Wykorzystanie prawa Beraliego z dmuchawą do liści oraz prawa grawitacji w "wirujących butelkach". Wszyscy z  zaciekawieniem oglądali płonącą ławkę szkolną, która jednak nie spłonęła, wypalił się tylko na niej gaz - butan. Płonęła też ręka jednej z uczennic. Nie doznała ona żadnego uszczerbku, ponieważ miała termiczną barierę ochronną, a palił się na wirzchu gaz. Bardzo zadawnie brzmiały głosy uczniów po wdychaniu helu. Szególnie zapamiętamy wypowiedziane zdanie "Kocham szkołę, nienawidzę wakacji". Momentem kulminacyjnym był wybuch balona " bomby"wypełnionego wodorem, aż wszyscy podskoczyli  zna krzesełkach. Zajęcia były ciekawe i pouczające. Czekamy na takie następne. Nie radzimy jednak tak eksperymentować samodzielnie w domu i szkole. 
 • I miejsce w konkursie "WIĘCEJ WIEM - MÓWIĘ NIE"

  I Miejsce w gminnym konkursie

  "Więcej wiem - mówię nie"

  zajęła uczennica naszej szkoły

  Roksana Zakrzewska

  GRATULACJE!!!

  Konkurs poruszał problem narkotyków, alkoholu i dopalaczy. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gmina Piątnica, Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w piątnicy. konkurs skierowany nył do uczniów szkół podstawowych: I grupa V-VI SP i II grupa: klasy VII SP i II gimnazjum z terenu Gminy Piątnica.

   

 • Multimedialna lekcja "Po co nam bagno..."

  14 maja w naszej szkole gościliśmy pracowników Multimedialnego Centrum ,,Natura” w Ostrołęce. Uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat ,,Po co nam bagno, czyli o znaczeniu siedlisk podmokłych w retencji wody”. W formie prezentacji poznali istotę mokradeł i ich rolę. Dowiedzieli się również, jakie bagna występują na terenie naszego kraju oraz poznali florę i faunę tych siedlisk. Zobaczyli także możliwości ochrony mokradeł. Zajęcia urozmaicały ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrodniczych. Na zakonćzenie uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było dopasowanie odpowiednich podpisów do ilustracji przedstawiających rośliny i zwierzęta. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

 • Wspaniali aktorzy klasy IV w przedstawieniu "Bazyliszek"

   

   

  23 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klasy IV postanowili z tej okazji przybliżyć swoim młodszym i starszym kolegom jedną z legend polskich. Postanowili, że będzie to „Bazyliszek” na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej. Samodzielnie przygotowali scenografię, kostiumy, rekwizyty oraz podzielili się rolami. Pracując w zespołach zaprojektowali zaproszenia, które osobiście wręczyli Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom szkoły. Wiele czasu poświęcili na naukę tekstu ról i piosenek oraz na próby, co dało rewelacyjny efekt. Wszyscy poczuliśmy klimat średniowiecznej Warszawy, a  wśród przedszkolaków przeszedł nawet dreszczyk emocji na widok stwora. Bazyliszek na szczęście został pokonany przez dzielną Magdę. Aktorów rozpierała duma, gdy brawom nie było końca.

              W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców, którzy nie tylko przybyli na przedstawienie, ale również pomagali przy wykonaniu kostiumów i dekoracji. Mamy nadzieję, że to nie koniec ich przygody z teatrem. Czekamy na kolejne ekscytujące występy.

  W przedstawieniu wzięli udział:

  Aleksandra Pawluk – Bazyliszek

  Aleksandra Szydłowska – Magda

  Patryk Dębnicki – Marek

  Zofia Faryna – tata Marka i Magdy

  Nikola Kotowska – mama Marka i Magdy

  Julia Mertin – Przekupka

  Krystian Gardocki – Cebularek

  Piotr Karasiński – Szewc

  Wiktoria Rakowska – Garncarka

  Wiktoria Ksepka - Kwiaciarka

 • Słodka lekcja języka polskiego

  Czytanie i omawianie lektur nie musi być nudne! Przekonali się o tym uczniowie klasy VI. Chłopcy zaproponowali, abyśmy na języku polskim poznali książkę Roalda Dahla „Charli i fabryka czekolady”. Przez cykl lekcji badaliśmy powieść pod kątem baśni, śledziliśmy serię niefortunnych zdarzeń w fabryce czekolady, poznawaliśmy bohaterów i finał ich wizyty w wytwórni słodkości, projektowaliśmy stronę Wiadomości Wieczornych oraz tworzyliśmy portret pamięciowy Umpa-Lumpasów.

              Ostatnia lekcja to pożegnanie z bohaterami lektury. Po przeczytaniu fragmentów opisujących wynalazcę najpyszniejszej czekolady na świecie, chłopcy mieli za zadanie stworzyć portret pana Willego Wonki, używając czekolady i ulubionych dodatków. Oczywiście  najważniejszy był testu smaku. Obrazy udały się znakomicie, a uczniowie pracowali w prawdziwym twórczym skupieniu. Wszyscy zgodnie przyznali, że była to najpyszniejsza lekcja języka polskiego. A Was drodzy czytelnicy zachęcamy do wizyty w bibliotece i  do sięgnięcia po książkę pachnącą czekoladą. Jakub, Bartek, Piotrek i Szymon – polecają, uśmiechając się czekoladowo!

 • Teatrzyk w naszej szkole

 • Muzyczna podróż przez wieki

  Prowadzący Mateusz Goc wraz z artystami Tatianą Baranowską oraz Kamilem Borusiewiczem zaprosili nas do muzycznej wędrówki przez wszystkie epoki w dziejach muzyki, zaczynając od średniowiecza, poprzez barok, klasycyzm, romantyzm a kończąc na muzyce współczesnej. Zabrzmiały takie utwory jak: „Mazurek 3 Maja”, „Te Deum”, „Hejnał Mariacki” i „Hejnał Łomżyński”, „Dziadek do orzechów”, „Taniec neapolitański”, muzyka z filmów „Gwiezdne wojny” oraz „Różowa Pantera”. Poznaliśmy ciekawe fakty z życia Jana Sebastiana Bacha oraz

   Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jak zwykle muzycy przygotowali niespodziankę w formie występu uczniów i możliwości zagrania na instrumentach. To była ostatnia audycja w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się z Panem Mateuszem i muzykami Łomżyńskiej Filharmonii po wakacjach!

 • Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

  27 kwietnia spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej w barwach biało-czerwonych szkole, aby uczcić wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie, jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Klasa V zaprosiła  Szanowną Publiczność do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

                   Na apel przybył niezwykły gość – Konstytucja 3 Maja. Takimi słowami przywitała wszystkich: „Obchodzę dzisiaj swoje dwieście  dwudzieste pierwsze urodziny! Powiecie, że to niemożliwe, bo nikt tak długo nie żyje. To prawda! Ale ja będę wiecznie żywa dopóty, dopóki w takich szkołach jak ta, będą się odbywały takie apele, jak ten dzisiejszy. Jestem żywa, bo Polacy wciąż o mnie pamiętają. Dziękuję Wam za to!”. W podziękowaniu za ciekawą opowieść, uczniowie klasy pierwszej odśpiewali piosenkę „Płynie Wisła, płynie” a chór klasy II i III pieśń „Wiwat Maj” oraz „Jestem Polakiem”. Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu. A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy! Dlatego po raz kolejny bierzemy udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w barwach biało-czerwonych” organizowanym prze Kuratorium w Białymstoku. Tak więc niechaj nikt już nie wątpi: Wiwat Konstytucja 3 Maja!

 • Z wizytą u pana Dmowskiego

 • "LAS" i muzyka inspirowana naturą w Muzeum Przyrrody w Drozdowie

  26 kwietnia 2018 r. odbyło się w Muzeum otwarcie wystawy fotograficznej „LAS” zorganizowanej przez Lasy Państwowe w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów (2011) pod patronatem ONZ. Autorem wystawy jest Roman Rogoziński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

   

  Otwarciu wystawy towarzyszyło muzyczne spotkanie inspirowane naturą prowadzone przez muzyka - Wojciecha Popielarza.

   

  Fotografie przedstawiają Lasy Państwowe Podlasia, Warmii i Mazur. Urokowi zdjęć dodaje czarno-biała technika wzbogacona odcieniem prawie niewidocznej zieleni, podkreślająca nastrój leśnych uroczysk. Dziś wystawy fotografii czarno-białej oglądamy rzadko i są one wyrazem nie tylko elegancji, ale też pewnej elitarności. To także nawiązanie do pierwszych albumów Włodzimierza Puchalskiego i innych twórców polskiej fotografii przyrodniczej.

   

   

  Obecni na otwarciu wystawy, w tym uczniowie szkół podstawowych z Drozdowa i Jeziorka, mieli też okazję do uczestniczenia w muzycznym spotkaniu, niezwykle barwnie prowadzonym przez Wojciecha Popielarza. Była okazja do wysłuchania utworów gitarowych, poznania różnorakich instrumentów muzycznych m.in. takich jak: ukulele, flet prosty, kastaniety, klawesy, marakasy, kij deszczowy, gitara podróżna. Na aktywnie uczestniczących w spotkaniu czekały upominki od artysty oraz Nadleśnictwa Rajgród.

   

  http://www.muzeum-drozdowo.pl/index.php/ekspozycje-czasowe/774-las-i-muzyka-inspirowana-natura

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  Drozdowo ul. Główna 15
  18-421 Piątnica
 • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć