Menu Główne

  • XXIII edycja Ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2023/2024

     

    XXIII edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” odbyła się dn. 30.11.2023r. W etapie szkolnym wzięła udział duża grupa uczniów. Do dalszego etapu przeszło trzech uczniów: Dominika Nikonowicz kl. VIII, Sielwa Aleksandra kl.VII oraz Sokalska Aleksandra kl.VII. W dniu 7.03. 2024 roku odbył się III etap parkowy konkursu. Do rywalizacji przystąpiło kilka drużyn. Laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie. Drużyna ta przeszła do kolejnego etapu konkursu – wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu 2024r w siedzibie Knyszyńskiego Parku Krajobrazowego. Gratulujemy!

     

    Celem XXIII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, poszerzanie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania i szacunku dla przyrody, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego, umiejętność posługiwania się kluczem do oznaczania gatunków, umiejętność interpretowania mapy i integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych.

  • Apel z okazji Dnia Kobiet.

    Piękne wiersze, śmieszne rymowanki, taniec. Tak męska społeczność naszej szkoły uczciła Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie zabrakło szlagierów z repertuaru Jana Kiepury, Danuty Rin czy Boba Marleya. Na widowni zasiadły dziewczynki z klas I-VIII i przedszkola, nauczycielki, emerytki, mamy oraz babcie. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, że chłopcy darzą ich szacunkiem i miłością. Nie zapomniano także o święcie Mężczyzny, który przypadł 10 marca. "Trzej Muszkieterowie"- p. Dyrektor, p. Piasecki oraz p. Magdziak zostali wyróżnieni życzeniami i drobnymi upominkami.

  • Kolejny etap konkursu

    W dniu 7.03.2024 odbył się etap parkowy XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu: " Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

  • Piotr Goliński twórca gry.

    Nasi uczniowie są najlepsi w każdej dziedzinie, pokazują to nam na każdym kroku, z czego jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się, że możemy Was wspierać i z Wami pracować.

    Chcemy pochwalić się osiągnięciami naszego ucznia Piotra Goleńskiego z klasy VIII, który stworzył własną grę. Tworzenie gry zajęło mu kilka miesięcy wyczerpującej pracy nad tworzeniem skryptów, grafiki czy budiwaniu i szlifowaniu postaci. Warto podkreślić, że Piotrek stworzył grę w języku angielskim. 

    Zachęcamy do zagrania w grę Piotra. https://jakekleiner.itch.io/pain-gain-starring-joe 

    Życzymy powodzenia w dalszych sukcesach.

  • Szkolny Mistrz Klawiatury

    W naszej szkole odbył się konkurs informatyczny pt. " Szkolny Mistrz Klawiatury". Konkurs cieszył się licznym zaangażowaniem uczniów, którzy chętnie stawili czoła temu wyzwaniu. Uczniowie musieli przepisać przygotowany tekst w jak najszybszym czasie oraz popełniając jak najmniej błędów. 

    Szkolnym Mistrzem Klawiatury w kategorii kl. IV-V została Izabela Pawluk uzyskując czas 7:43s popełniając 8 błędów 

    Szkolnym Mistrzem Klawiatury w kategorii kl.VI-VIII został Dominik Sielawa uzyskując czas 3:22s popełniając 2 błędy. 

    Wszytskim bardzo dziękujemy za udział i zachęcamy do wykonywania ćwiczeń usprawniających technikę szybkiego pisania na klawiaturze.

  • Dzień kobiet na Hali sportowej w Piątnicy

  • I miejsce w konkursie recytatorskim "Podlaskie w moim sercu".

    Sukces recytatorów! Od kiedy nasza szkoła nosi imię Rodziny Lutosławskich czujemy się w obowiązku propagować wiedzę o patronie. Dlatego podczas wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Podlaskie w moim sercu" uczniowie klasy 7 deklamowali fragmenty pamiętnika Wacławy Lignowskiej, która opisała we wspomnieniach życie codzienne Lutosławskich. Pomysł okazał się doceniony. Jan Piasecki jednogłośnie według jury zasłużył na I miejsce, a Klaudia Kotowska zdobyła wyróżnienie. Gabriela Nikonowicz również poradziła sobie świetnie. Wszyscy godnie reprezentowali imię naszej szkoły! Brawo!

  • III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Recytatorskim

    V edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu” za nami. Uczennica klasy VII Ania Rybińska zdobyła III miejsce w kategorii fotograficznej! Życzymy dalszych sukcesów! Rozwijaj swoją pasję, gdyż zdecydowanie masz wielki talent. Gratulujemy!

     

     

     

  • Prezent od członków Rodziny Lutosławskich

    W bibliotece trwają ostatnie pracę przed wypożyczeniem nowości czytelniczych. Dzięki hojności członków Rodziny Lutosławskich otrzymaliśmy w prezencie książki o wartości 1200 zł. Młodzież już nie może się doczekać, kiedy przeczyta nowe książki. Serdecznie dziękujemy!

  • Eksperymenty przyrodnicze

    Kolejne ciekawe eksperymenty na lekcji przyrody. Dziś nasi uczniowie na lekcji przyrody wspólnie przeprowadzali eksperymenty. Stworzyliśmy bańkę mydlaną, która nie pęka. Utworzyliśmy tęczę oraz lawę w słoiku. A na koniec sprawdzaliśmy dlaczego pieprz ucieka oraz jak to się dzieje, że po obróceniu szklanki woda nie wylewa się ☺️

  • Wyjątkowy gość...

    W ubiegły piątek Stanisław Świerżewski student II roku historii na Uniwersytecie Jagiellońskim podzielił się z uczniami naszej szkoły swoją pasją do historii. Mimo młodego wieku ma duże doświadczenie w starciu z historią. Już jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 a potem Liceum Katolickiego w Łomży zdobył tytuł laureata XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".Dzięki temu sukcesowi i tytułowi, Staś zdobył 100 % punktów na maturze z historii i miał zagwarantowany indeks na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie już w pierwszej klasie liceum. Przygodę z historią „ zaczął "od podróży z rodzicami do zamków, gdy był 4-latkiem". Jako 6-latek dostał pod choinkę leksykon zamków polskich i to rozpoczęło jego historyczną przygodę. W 2020 roku był wolontariuszem badań archeologicznych na Starym Rynku w Łomży oraz w kościele Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu. Zawsze podkreślał,że marzy aby być wykładowcą na UJ w Krakowie i do tego dąży. Staś przekazał uczniom „magiczne przesłanie”,że każdy może znaleźć swój cel w życiu i oprzeć go na pasji ,mozolnej i wytrwałej pracy a przede wszystkim czytaniu niezliczonej ilości książek z własnej nieprzymuszonej woli. Po prezentacji historycznej i pokazywaniu znalezisk archeologicznych z Rynku w Łomży,uczniowie zadawali Stasiowi pytania związane z przygotowywaniem się do konkursów i studiowaniu na najlepszym uniwersytecie w Polsce. Nasz gość zaproponował pomoc w przygotowywaniu się do konkursu „Losy żołnierza polskiego”. Czekamy więc na chętnych!!! Pamiętajcie w każdym z nas jest jakiś talent!!! Odnajdźcie go w sobie już dziś.

  • Lekcja kultury

    Kulturalne zachowanie przy stole u pierwszaków. Takie zajęcia odbyły się dziś w klasie I. Nasze dziewczynki poznały dziś podstawowe zasady prawidłowego zachowania się przy stole, wspólnie nakryły stół i przygotowały klasowy podwieczorek.

  • Walentynki

    Walentynki w naszej szkole. ❤️

    Dziś wspólnie świętowaliśmy dzień zakochanych. 

     

    Uczniowie z klasy VI i VII wraz z wychowawczynią panią Danutą Świtajewską przygotowali z tej okazji pięknie przedstawienie pt. " Miłość niejedno ma imię". ❤️W przedstawieniu "Miłość niejedno ma imię..." uczniowie zaprezentowali zakochanych znanych z literatury: Zakochany Szekspir, Romeo i Julia, Mały Książę i Róża, Oleńka i Kmicic, Danuśka i Zbyszko, Laura i Filon. Recytowano wiersze Wiesławy Szymborskiej i Indelfosa Gałczyńskiego, zaśpiewano piosenki Sanah "Nic nie zdarza się dwa razy" i "Jestem Twoją Bajką". 

    Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. 💌

  • Kolejne ciekawe zajęcia w łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi.

  • Wycieczka

    13 lutego przedszkolacy oraz uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl pt.: „Pocahontas - indiańska księżniczka”, który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. 🎭 

    Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, z wielkim entuzjazmem reagowali na to co dzieje się na scenie. ☺️

    Po przedstawieniu udaliśmy się do strefy odkrywania, wyobraźni i aktywności "SOWA". Był to dzień pełen wrażeń. ☺️

  • Sukcesy uczniów

    Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Gminnego Konkursu Najpiękniejszych Kolęd i Pastorałek w Olszynach. 

     W klasach 7-8 Jan Piasecki zajął 3 miejsce. 

    W kasach 4-6 Aleksandra Ciuchnicka zdobyła 1 miejsce, a Tomasz Goliński wyśpiewał 3 miejsce, wyróżnienie otrzymali Truszkowski Aleksander i Lena Truszkowska. W klasach 1-3 ładnie zaprezentował się duet Marta Pieńkowska i Zosia Pisarska śpiewając "Blask nad Judeą".

  • Tłusty Czwartek w naszej szkole. 🍩

  • Zimowy Bal Maskowy

    Zimowy Bal Maskowy to tematyka tegorocznej choinki. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Martyną Lutostańską, panią Danutą Świtajewską a także przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu pani Bogumiły Kenigsman przygotowali niezbędne dekoracje oraz ściankę tematyczną wprowadzając tym wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w zimowy klimat. Bal rozpoczął piękny i wzruszający taniec salonowy, który zaprezentowali nasi uczniowie. 

    Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i realizację tego wyjątkowego dnia bardzo serdecznie dziękujemy 🤍

  • Dzień babci i dziadka

  • Drozdowska młodzież uczciła rocznicę śmierci Romana Dmowskiego i ks. Kazimierza Lutosławskiego

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie wzięli udział w uroczystościach poświęconych 100 rocznicy śmierci ks. Kazimierza Lutosławskiego oraz 85 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego. Młodzież klas VI, VII i VIII wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w drozdowskim kościele we mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz obu wybitnych Polaków. Obecni również byli parlamentarzyści z wicemarszałkiem sejmu Krzysztofem Bosakiem i senatorem Markiem Komorowskim oraz władzami lokalnymi. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji wybitnego historyka prof. Jana Żaryna, dyrektora Instytutu Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Profesor Żaryn przybliżył wszystkim postać i osiągnięcia Ojca Niepodległości i twórcy nowoczesnej myśli narodowej – Romana Dmowskiego, który właśnie w Drozdowie zmarł 2 stycznia 1939 r. Później wicestarosta łomżyńska Maria Dziekońska wygłosiła prelekcję “Epitafium ks. Kazimierza Lutosławskiego: Nie dajcie się ustraszyć tym, którzy Was prześladują”. Na zakończenie uroczystości zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych złożono kwiaty przy sarkofagu ks. Lutosławskiego oraz przed tablicą R. Dmowskiego i uroczyście otwartą Gabinet Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
    Drozdowo ul. Główna 15
    18-421 Piątnica
  • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć