Menu Główne

 • Mikołajki w naszej szkole

  Mikołajki w naszej szkole
 • Andrzejki - Tradycja i szalona zabawa

  Andrzejki - Tradycja i szalona zabawa

  Jak co roku bawimy się na szkolnych Andrzejkach. Uczniowie z SU przygotowali się wspaniale prowadząc wróżby (zachwycające stroje i interpretacja wróżb) loterię fantową i Jesienny Tor Przeszkód. Pozyskali w ten sposób fundusze na potrzeby SU. 

  Rodzice zorganizowali kawiarenkę ze wspaniałymi ciastami, ciasteczkami, napojami i hot-dogami.

  Niektórzy uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy strój, za co otrzymali drobny upominek.

  Oprawę muzyczną zajęła się uczennica klasy VI - Roksana.

  Każdy uczestnik może potwierdzić, że tegoroczna zabawa andrzejkowa była UDANA.

 • Kudłaty gość w naszej szkole akcja charytatywna zbieramy karmę dla zwierząt zorganizowana przez SU

  Kudłaty gość w naszej szkole akcja charytatywna zbieramy karmę dla zwierząt zorganizowana przez SU

  28 listopada przybył do naszej szkoły niezwykły gość - pies rasy landseer - Agat. Właścicielką psa jest Pani Elwira Jakubiak wiceprezes stowarzyszenia "Wszystkie zwierzęta duże i małe" oraz wielka miłośniczka i znawczyni wszystkich zwierząt. Pani Jakubiak prowadzi stajnię z końmi różnych ras, posiada 8 psów (większość przygarniętych lub odebranych z interwencji). Ma też koty i gryzonie (króliki, chomiki a nawet zająca). Zajmuje się także nauką jazdy na koniach i dogoterapią.

  Pani Elwira opowiedziała dzieciom, jak należy opiekować się swoimi pupilami (szczególnie zimą). Jak wybrać odpowiednie zwierzę dla siebie a także o sankcjach dla właścicieli psów i kotów źle traktowanych lub "wywożących" swoje zwierzęta.

  Dzieci żywo reagowały na prelekcję Pani Elwiry i zadawały mnóstwo pytań. Najważniejsze przysłowie to:

  "Pies czy kot to nie zabawka, prezent na gwiazdkę, ale obowiązek i chęć okazywania miłości drugiej istocie". Uczniowie z entuzjazem podchodzili do "twarzy stowarzyszenia" Agata, który z merdającym ogonem pozwalał się głaskać i dumnie spacerował wśród dzieci. Uczniowie okazali swoje wielkie serce dla naszych "braci mniejszych" przynosząc wiele darów dla psów i kotów. 

  Przypominamy, że nasza akcja trwa do 15 grudnia. OKAŻ SERCE I TY!

 • Boks w naszej szkole

  Boks w naszej szkole
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  Światowy Dzień Rzucania Palenia

  W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole podjęto działania zmierzające do ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu. Zorganizowano apel na temat szkodliwości papierosów. W klasach młodszych w ramach programu ,,Nie pal przy mnie, proszę” przeprowadzono zajęcia edukacyjne. Uczniowie wykonali również plakaty o tematyce antynikotynowej, które zawieszono na korytarzu. W ramach programów: ,,Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz ,,Bliżej zdrowia” i "Trzymaj formę" odbyły się pogadanki i dyskusje na temat negatywnych skutków palenia. W realizację całego przedsięwzięcia zaangażowali się wszyscy nauczyciele.

 • Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie Daje Moc

  W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli i znaczenia zdrowego odżywiania cała nasza społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. W tym roku ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję 16 listopada. Wszystkie klasy przygotowały, a potem wspólnie spożywały drugie śniadanie. W akcji ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na ,,stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, sałatki owocowe, soki oraz zdrowe przekąski. Dzień wcześniej zorganizowano apel, na którym uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania. Podkreślono rolę śniadania, jako najważniejszego posiłku podczas dnia. Ponadto na lekcjach odbyły się pogadanki na ten temat oraz prezentacje. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty promujące zdrowy styl życia. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

 • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości 11 LISTOPADA

  Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości 11 LISTOPADA
 • ZWYCIĘZCY VI KONKURSU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W HOŁDZIE WITOLDOWI LUTOSŁAWSKIEMU

  ZWYCIĘZCY VI KONKURSU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W HOŁDZIE WITOLDOWI LUTOSŁAWSKIEMU
 • Nagrodzeni - Miesiąc czytelnictwa

  Nagrodzeni - Miesiąc czytelnictwa

  Po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku ze świętowaniem starsi uczniowie odwiedzali przedszkole, aby czytać najmłodszym swoje ulubione baśnie i bajki z dzieciństwa. Natomiast młodsze klasy oraz chętni przedszkolacy podjęli wyzwanie codziennego głośnego czytania przez minimum 10 minut. Niezbędna okazała się tu rola rodziców, którzy ochoczo czytali swoim pociechom przez 21 dni. Akcję czytelniczą zakończyliśmy konkursem plastycznym, w którym zostało nagrodzonych aż 10 uczestników. W tym miejscu biblioteka szkolna składa gorące podziękowania Paniom Wychowawczyniom, Komisji Konkursowej, Samorządowi Uczniowskiemu, Rodzicom oraz wszystkim,  którzy włączyli się w pomoc. Z pewnością czytanie to przyszłość, dlatego warto poświęcić na nie choćby 10 minut dziennie codziennie!

   

  Nagrodzeni - Miesiąc czytelnictwa - Obrazek 1   

   

 • WYRÓŻNIENIE

  WYRÓŻNIENIE

  Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, oddział dla dzieci przy ul. 3 Maja zorganizowała konkurs literacki „List do osoby związanej z Łomżą”. Z naszej szkoły wzięły w nim udział uczennice klasy V – Zofia Faryna, Wiktoria Ksepka oraz klasy VI – Oliwia Nikonowicz, Patrycja Goleńska i Wiktoria Cieśnicka. 30 października 2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu:

  Komisja oceniająca w składzie:
  1. Edyta Ejsmont – polonista, jurorka w konkursach literackich
  2. Dorota Przestrzelska – polonista-bibliotekarz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łomży
  3. Romuald Gorlewicz – kierownik Oddziału Poczty Polskiej w Łomży

   

  przyznała Oliwii Nikonowicz wyróżnienie a wszystkie dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje za propagowanie tradycyjnej formy listu.

  List Oliwki do Hanki Bielickiej umieszczony został na stronie internetowej biblioteki: http://www.bibliotekadladzieci.pl/wp-content/uploads/2018/10/Wyroznienie-Oliwia-Nikonowicz.pdf

  Zapraszamy wszystkich do lektury!

 • Sprzątanie grobów

  Sprzątanie grobów

  Jak każdego roku klasy IV i V wspólnie w wychowawczynią postanowili uporządkować groby zasłużonych naszej „małej ojczyźnie”. Zagrabiliśmy liście, usunęliśmy chwasty i zeszłoroczne rośliny. A pracy było co niemiara, ponieważ na cmentarzu parafialnym znajduje się mogiła żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, którzy zginęli podczas rozminowywania okolic wsi.  Spoczywają tam sierż. Woroniuk Józef, sierż. Skubich Franciszek, szer. Zygmaniak Józef i inni żołnierze 1 D.P. im. Tadeusza Kościuszki, którzy oddali swoje życie w czasie rozminowywania terenu, zapewniając bezpieczeństwo terenu Drozdowa. Uprzątnęliśmy również mogiłę Wiktora Surowieckiego ps. Wiki, który do II wojny studiował na akademii w Wilnie, tam zaczął pracę konspiracyjną w AK w 1941 r. Wiki został ciężko ranny w walce, zmarł we wsi Rakowo. Zadbaliśmy również o grób Rodziny Lutosławskich. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy ofiarowali świeże chryzantemy oraz znicze, aby rozświetliły swoim blaskiem zadbane mogiły.

 • Owoce na hospicjum

  Owoce na hospicjum
 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej
 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Ogłoszenie - Obrazek 1

  www.prezydent.pl

  ZBLIŻA SIĘ KOLEJNY VI KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  W HOŁDZIE WITOLDOWI LUTOSŁAWSKIEMU

  Zgłosznia przyjmowane są do 5 listopada 2018r.

  Konkurs odbędzie się 8 listopada 2018r, od godziny 9.00.

  W pierwszej kolejności wystąpią uczniowie klas I-III, następnie uczniowie klas IV-VIII.

  Prosimy o wypełnienie Karty zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

  ZAPRASZAMY.

 • Spotkanie z Misjonarzem

  Spotkanie z Misjonarzem

   

   

  Spotkanie z Misjonarzem - Obrazek 1

   

  Spotkanie z Misjonarzem - Obrazek 2

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Ślubowanie pierwszoklasistów

  17 października 2018 roku uczniowie klasy pierwszej oficjalnie dołączyli do społeczności Szkoły Podstawowej w Drozdowie. Uroczystość ślubowania  rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu państwowego. Pierwszoklasiści oczarowali zgromadzoną publiczność wierszykami i piosenkami, a ubrani w birety i pelerynki zaakcentowali dostojny charakter tego dnia. Po zakończeniu części artystycznej, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia oraz wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy. Bohaterzy uroczystości otrzymali również upominki od rodziców i uczniów klasy trzeciej. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, rodzice pierwszoklasistów przekazali na ręce Pani Dyrektor drzewko, które po ślubowaniu zostało zasadzone w szkolnym ogrodzie. Pełen emocji dzień zakończył się dla pierwszaków słodkim poczęstunkiem w towarzystwie rodziców i nauczycieli. 

 • Muzyczne powitanie jesieni

  Muzyczne powitanie jesieni

  Po wakacyjnej przerwie z wielką radością powitaliśmy nowy sezon spotkań z muzykami Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej imienia Witolda Lutosławskiego – artysty, który swoje dzieciństwo spędził właśnie w Drozdowie. Gościliśmy pana Mateusza Goca, pana Michaiła Waszkiewicza oraz dobrze nam już znaną panią Tatianę Baranowską.

              Królem koncertu był obój. Dowiedzieliśmy się, że w Księdze Guinessa jest pozycja mówiąca o tym, że najtrudniejszymi instrumentami do opanowania dla muzyka są waltornia i obój. To oboista podaje dźwięk, do którego stroi się cała orkiestra. Po trzecie nie na fortepianie, lecz na oboju jest trudniej zagrać melodię "Wlazł kotek na płotek".

              Audycję rozpoczął wiersz do muzyki Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku. Jesień”. Kolejno wysłuchaliśmy: utwór węgierskiego kompozytora Josepha Kosmy - Autumn Leaves (Jesienne Liście), piosenkę Jesienny Kujawiaczek ,Serenadę Franza Schuberta , Ennio Moricone - motyw z filmu Misja i Nacio Herb Browna - Singin' in the rain, co wszyscy znamy jako Deszczową piosenkę oraz utwór Raindrops keep falling on my head.

              Koncert odbył się  w sąsiedztwie Dnia Papieskiego, dlatego uczciliśmy rocznicę wyboru Polaka -  Karola Wojtyły na papieża. Wysłuchaliśmy z uwagą pieśń Chleb Anielski, do której muzykę napisał dziewiętnastowieczny francuski organista Cesar Franck. Filharmonia również w tym roku obchodzi swoje czterdzieste urodziny, więc nie można było zakończyć koncertu inaczej jak piosenką z filmu Czterdziestolatek.

              Nie zabrakło również konkursu z upominkami dla uczniów, którzy musieli odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pana Mateusza Goca.

              Czterdzieści minut spotkania minęło jak jedna minutka. Pięknie dziękujemy i do zobaczenia na spotkaniu w grudniu!

   

  Muzyczne powitanie jesieni - Obrazek 1

  Muzyczne powitanie jesieni - Obrazek 2

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Uroczysty apel z kazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 11.10.2018r. we czwartek. Uczniowie klas II-VI zaprezentowali liczne występy z życzeniami dla swoich nauczycieli. Klasa szósta zaprezentowała piosenkę autorstwa Pani Katarzyny Bojanowska-Gromak wcielając się w postaci nauczycieli.

  W tym dniu w naszej szkole gościliśmy też emerytowane nauczycielki: byłą panią dyrektor Irenę Przybyla oraz panią Jolantę Danowską. uczniowie niezmiernie cieszyli się z ich obecności sredecznie witając.

  Pod koniec uroczystości pani dyrektor Marzena Magdziak wręczyła nagrody. W tym roku każdy z nauczycieli oraz obsługi dostał "kawałek tortu". Dziękujemy pani dyrektor.

  Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli drobne upominki w postaci aniołków. Po apelu mieliśmy możliwość obejrzeć prezentację przygotowaną przez panią Katarzynę Bojanowską-Gromak dotyczącą naszych nauczycieli. Każdy uczeń próbował zgadnąć jaka osoba kryje się pod zdjęciem z dzieciństwa. Zabawa byłą świtna. 

  Dziękujemy wszystkim uczniom za szczere życzenia i zaangażowanie. 

 • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  28 września 2018r. w naszej szkole odbył się, po raz kolejny, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli i z wielkim zapałem sprawdzali swoje umiejętności w trudnych przykładach z tabliczki mnożenia. Nawet najmłodsi uczniowie próbowali sił. W związku z konkursem powstały trzy komisje, które sprawdzały poprawność rozwiązań oraz pilnowały czasu jaki był przeznaczony na dany przykład. W Naszej szkole wytypowano, aż 22 EXPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA. Nawet nieliczni nauczyciele próbowali swych sił również uzyskując tytuł expertów tabliczki mnożenia. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu konkursu.

 • Srzątanie Świata

  Srzątanie Świata
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  Drozdowo ul. Główna 15
  18-421 Piątnica
 • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć