Wczoraj w naszej szkole zagościła niesamowita pisarka i autorka wielu książek - Pani Katarzyna Droga. Dużo pozyskaliśmy wiedzy od Pani Katarzyny na temat jej pracy i pięknych autorskich dziełach. Na przykład:
- ile czasu zajmuje napisanie jednej książki.
- Ile lat pani Katarzyna interesuje się pisaniem
- bądź skąd pozyskuje wiedzę umieszczoną w swoich opowiadaniach i skąd rodzą się pomysły w jej głowie.
Było to pełne wrażeń spotkanie. Pytania do pani Katarzyny ze strony naszych dzieci się nie kończyły a ręce nie opadały Dowiedzieliśmy się też zapowiedzi na temat książki o rodzinie Lutosławskich, która pojawi się już na początku czerwca. Z niecierpliwością czekamy na egzemplarz o ludziach, którzy są dumą naszej miejscowości.
Gratulujemy również Oliwi Makowskiej, która prawidłowo odpowiedziała na pytanie zadane przez panią Katarzynę i wygrała Książkę pani Katarzyny Drogi pt. „Dziunia, ale dama”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Drodze za przybycie w nasze strony. Pozostanie to w naszych pamięciach na długo.
W tym roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konkursie na najpiękniejszy i najbardziej kreatywny kapelusz literacki zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Łomży. Zdobyliśmy podziękowania i małe upominki, ale przede wszystkim nowych przyjaciół.
Mistrzowie piosenki i recytacji z Drozdowa prezentują swój repertuar na gali laureatów podczas rostrzygnięcia pierwszego etapu konkursu Piktogramy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień wiosny w naszej szkole był pełen radości i zieleni. Uczniowie ubrani w zielone akcenty, wiosennie przyozdobione sale oraz talerze pełne pyszności wprowadziły nas w bardzo wiosenny nastrój. Dodatkowo uczniowie klas IV-V przygotowali pod nadzorem pani Danuty Świtajewskiej piękny apel związany ze świętym Patrykiem. Uczniowie w języku angielskim przedstawili najważniejsze tradycje oraz słówka związane z tym świętem. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w quizach rozdanych poszczególnym klasom. Wszyscy spisali się rewelacyjnie. Dziękujemy klasie IV i V oraz pani Danusi Świtajewskiej za tak przyjemny a zarazem edukacyjny występ.
12 marca ... lub inny dzień marcowy obchodzimy Dzień Matematyki. Tegoroczny dzień został zorganizowany pod hasłem "zainwestuj w matematykę". Nasze świętowanie zostało przełożone na pierwszy dzień wiosny. Poprzez zadania wykonane przez platformę e-math uczniowie klasy ósmej uczyli się nowych pojęć związanych z inwestycjami takich jak: akcja, spółka akcyjna, dywidenda, kapitał zakładowy... i wiele innych. Praca odbywała się w grupach, dodatkowych emocji przysparzała licytacja możliwych do uzyskania lub straty punktów. Stawki grup opiewały w miliony, zauważalne było, że im większe stawki tym większe emocje uczestników gry. Lekcja była pełna wrażeń i z pewnością zostanie zapamiętana przez uczniów.
Dzisiaj w naszej szkole gościła "Grupa Zelektryzowani". Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Studenci pokazali wiele ciekawych doświadczeń z takimi gazami jak: wodór, hel, azot, tlen. para wodna. Pierwszym doświadczeniem było złapanie jak największej ilości powietrza w foliowy rękaw , kolejne doświadczenia to: jak można zrobić chmurę ze skroplonej pary wodnej w szklanym balonie, jak wytworzyć falę uderzeniową w powietrzu, następne doświadczenia z helem, wodorem oraz ciekłym azotem. W pokazach brali również udział uczniowie. Mogli oni bezpośrednio zaobserwować zjawiska wybuchowego spalania wodoru, wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu oraz jazda rowerem o przeciwnym skręcie. Pokaz bardzo podobał się wszystkim uczniom.
Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy II i III aktywnie spędzili czas podczas zabaw na śniegu.Korzystając z białego puchu uczniowie wykonali wiele ćwiczeń połączonych z zabawą ,które dodatkowo wzmocniły i uodporniły organizm. Było wesoło i radośnie. Wszyscy świetnie się bawili.
Na lekcji edukacji muzycznej uczniowie klasy I bawili się rytmami. Tworzyli je, zmieniali oraz odczytywali. Wykorzystali do tego KLOCKI KORBO zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Używając kolorowych zębatek tworzyli proste kody muzyczne. Indywidualnie lub grupowo interpretowali ruchem schematy rytmiczne wykorzystując gesty dźwiękotwórcze np. klaskanie, uderzanie o kolana, podłogę itp. Była to ciekawa lekcja muzyki. Wszyscy świetnie się bawili.