Szkoła Podstawowa W Drozdowie już po raz dziewiąty uczciła święto niepodległości Powiatowym Konkursem Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie W. Lutosławskiemu. W tegorocznej imprezie wzięło udział aż 35 podmiotów wykonawczych w trzech kategoriach wiekowych. W gronie najstarszych uczniów jurorzy pod kierunkiem ks. Kazimierza Ostrowskiego pierwszą lokatę przyznali Kindze Kossakowskiej ze Szkoły Podstaowej w Rutkach, która zaśpiewała piosenkę "Dziewczyna z granatem w ręce". Laureatem drugiego miejsca został uczeń naszej szkoły Dawid Baranowski za niesamowite wykonanie utworu "Cisza. Modlitwa katyńska". Trzeci był Jakub Cwalina z łomżyńskiej "10". Wśród uczniów klas IV - VI największe wrażenie na jurorach zrobił Aleksander Szymański ze Szkoły nr 4 z Łomży. Zaprezentował on piosenkę "Piękna Pani o smutnym uśmiechu". Kolejne pozycje przypadły Jowicie Cwalinie ze Szkoły w Rakowie - Boginiach oraz Lenie Ruszczyk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wiźnie. Natomiast w przesłuchaniach konkursowych wśród najmłodszych najlepiej zaprezentowała się Oliwia Frąckiewicz z Kisielnicy wykonują utwór pt. "Biały Orzeł w koronie.
8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie klasy I przyłączyli się do akcji i wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie. Na stole pojawiły się kolorowe kanapki, soki, warzywa i owoce oraz smaczne przekąski i sałatki. Zdrowe śniadanie było okazją do wspólnej zabawy ,ale również dało szansę na integrację grupy oraz zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
Na lekcji informatyki uczniowie z klasy 3 przygotowywali się do Narodowego Święta Niepodległości. Symbole Narodowe można tworzyć i utrwalać z różnych pomocy. Nasi uczniowie wykorzystali specjalną aplikację, na której kodowali symbole narodowe.
Wojciech Charubin zajął wysokie 3 miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Znam ziemię łomżyńską”. Gratulacje! Nasi recytatorzy prezentowali legendy związane z Drozdowem oraz rodziną Lutosławskich. Dziewczynki również zaprezentowały się wspaniale. Konkurs odbył się w budynku I LO w Łomży.
Zajęcia w siedzibie ŁPKDN wpisały się w tradycję naszej szkoły. Tym razem uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach,, Życie mieszkańców lasu".Pani Ewa wszystkich zaciekawiła swoimi opowieściami. Dzieciom szczególnie podobały się filmy nagrane nocą w lesie. Czekamy na następne.
Jedną z wielu tradycji naszej szkoły jest fakt, iż uczniowie tuż przed świętem zmarłych wybierają się na parafialny cmentarz w celu uprzątnięcia grobów: rodziny Lutosławskich oraz żołnierzy, którzy zginęli podczas rozminowania min w Drozdowie. Także i w tym roku szkolnym, uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczynią udali się na cmentarz. Uzbrojeni w grabie, worki oraz miotły podjęli się pracy, której było wiele, ale przy wspólnej współpracy, udało się uprzątnąć groby. Cieszymy się, że nasi uczniowie z zaangażowaniem pielęgnują tradycję szkolną i dbają o mogiły osób, które wpłynęły na losy mieszkańców naszej miejscowości, a także okolic.
Klasa 8 wraz z wychowawczynią uprzątnęła zapomniany grób na cmentarzu parafialnym. Po oczyszczeniu płyty ujrzeliśmy napis 1908 rok.
W gościnnych progach naszej szkoły powitaliśmy dziś Pana Romualda Gorlewicza - jednego z jurorów konkursu literackiego "List do postaci z bajki lub baśni". Pan Romuald osobiście na apelu, który zgromadził wszystkich uczniów, wręczył Oli Sielawie "Nagrodę specjalną". Pogratulował Oli niezwykłej wrażliwości i odwagi, że opisała w liście trudny temat rozterek pierwszej miłości. Juror docenił również talent Oli Sokalskiej - zdobywczyni wyróżnienia oraz wręczył dyplomy podziękowania za udział w konkursie. Dziękujemy Panu Gorlewiczowi za przyjazd do naszej szkoły i słowa, które skierował do dzieci i młodzieży. W przyszłym roku z pewnością jeszcze więcej uczniów podejmie próbę zmierzenia się z listem w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Ogromne gratulacje dla Ani Rybińskiej, która zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym „Wspomnienie z wakacji”.
Przyrodniczy eksperyment pt. "Z czego składa się powietrze".
Na lekcji przyrody w klasie IV, uczniowie przy pomocy nauczyciela wykonali eksperyment, który pomógł im zrozumieć z czego składa się powietrze. Do eksperymentu potrzebne była nam woda, świeczka, słoik oraz talerz. Po wykonanym doświadczeniu uczniowie stwierdzili, że świeczka zgasła, ponieważ zużył się tlen, a w szklance wytworzyło się podciśnienie, gdzie w miejsce zużytego tlenu weszła woda. Natomiast resztę powietrza znajdującego się w zlewce stanowi azot.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o wiele bardzo użytecznych narzędzi i przyborów, które mogą uatrakcyjnić lekcje z różnych przedmiotów. Na lekcji informatyki w klasie VIII zaczęliśmy budować robota edukacyjnego mBot. Obserwujcie nasze postępy bo już na następnych zajęciach będziemy uczyć się programować naszego robota.
Najlepsi z najlepszych! 💪👏👏👏
Dziś odbył się krótki apel, na którym cała szkoła pogratulowała naszym Mistrzom za zdobyte osiągnięcia w zawodach szachowych.
Zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszkanego w poniższym linku. https://mylomza.pl/artykul/szachy-igrzyska-powiatowe/1365907.amp
Dzieci potrzebują mówić o swoich sprawach. Dzieci chcą być słuchane. Dzieci mają swoje problemy i chcą wiedzieć jak je można rozwiązać. Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w naszej szkole zapewniają uczniom możliwość otworzenia się na samych siebie. Uczą się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych, walczyć ze swoimi codziennymi "demonami". Jak trudno jest powiedzieć coś miłego do kolegi, koleżanki?, Jak trudno jest powiedzieć co dobrego się wydarzyło? Jak trudno być w grupie i znać swoje prawa? Odpowiedzi na te wszytskie pytania próbujemy wspólnie znaleźć na zajęciach TUS.
Do zobaczenia, wszytsko będzie dobrze.
Pierwszoklasiści po raz kolejny w ramach edukacji przyrodniczej udali się na zajęcia do ŁPKDN. Tym razem poznali zwierzęta leśne oraz gatunki pospolitych drzew. Wyruszyli w teren, gdzie szukali i rozpoznawali drzewa. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa-Jakie to drzewo? Zadaniem uczniów było rozpoznać drzewo po wyglądzie liści. Uczniowie wykonali również zielnik. Była to bardzo pouczająca lekcja.
Nasi ubiegłoroczni absolwenci Zofia Faryna oraz Piotr Karasiński otrzymali z rąk Wójta Pana Artura Wierzbowskiego zaszczytne wyróżnienie w postaci rocznego stypendium wypłacanego w kwocie 100zł miesięcznie za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Ogromne gratulacje składamy rodzicom stypendystów- Państwu Farynom oraz Państwu Karasińskim za włożenie całego serca w rozwijanie uzdolnień i talentów swoich dzieci. Sukces Zofii i Piotra to owoc dobrej współpracy Rodziców i całej Rady Pedagogicznej. Osiągnięcie naszych ósmoklasistów niech będzie wzorem dla innych, wśród których jest wielu ambitnych i pracowitych uczniów. Jesteśmy z Was dumni.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
17 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Drozdowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie oraz rodzice.
W części artystycznej uczniowie z klasy I-VIII pod kierunkiem pani Martyny Lutostańskiej ze wsparciem pani Bogusławy Piaseckiej, pani Marioli Hermanowskiej oraz pani Bogumiły Kenigsman, zaprezentowali zabawne scenki z życia szkoły, piosenki i życzenia. Wszyscy z zachwytem bili brawa występującym osobom.
Na zakończenie akademii reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Dariusz Kossakowski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wręczył, jak co roku, nagrody dyrektora podkreślając o ogromnym zaangażowaniu każdego pracownika oświaty. Nagrody dyrektora otrzymali: pani Danuta Świtajewska, pani Bogumiła Kenigsman, pan Artur Piasecki oraz pani Ewelina Karwowska.
Najserdeczniejsze życzenia nauczycielom złożyła nie tylko społeczność szkolna, ale obecni również podczas uroczystości, rodzice. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Rutkowska wyraziła podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów oraz zaangażowanie w prace z dziećmi. Wszyscy pracownicy oświaty otrzymali w prezencie pyszny tort oraz kosze pyszności.
Tegoroczne święto na zawsze zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści w obecności Pana Dyrektora, wychowawcy oraz Pana Marka posadzili drzewko, które symbolizuje kolejny rocznik. Posadzenie drzewka miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w Międzynarodowym Dniu Drzewa. W ten sposób uczciliśmy to Święto, jednocześnie upamiętniliśmy uroczystość Ślubowania. O tym ,jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu nie trzeba nikogo przekonywać. Kolejne drzewko pierwszoklasistów będzie zdobiło przyszkolny teren.