Uczniowie klas 7-8 wzięli udział w eksperymentach organizowanych w naukobusie "Być jak Ignacy" Fundacji PGNiG grupa Orlen S. A. W dwupiętrowym autokarze młodzież poznała historię pochodzenia węglowodorów, postać Ignacego Łukasiewicza, obserwowała doświadczenia i reakcje chemiczne. Były także świadkami bardzo głośnych wybuchowych eksperymentów, co cieszyło się ich największym zainteresowaniem.
W poniedziałek odbyła się prelekcja Policji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusz przypomniał o podstawowych zasadach jakie obowiązują podczas przechodzenia przez jezdnię, a także tych, dotyczących poruszania się pieszych poza terenem zabudowanym, gdy brak jest chodnika i trzeba przemieszczać się poboczem. Dzieci dowiedziały się też jak prawidłowo poruszać się jadąc na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy innych podobnych środkach transportu. Dzieci dowiedziały się, że należy korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, słuchać poleceń ratownika i do wody wchodzić tylko pod opieką dorosłych.
W środowy poranek w naszej szkole panowało niezwykłe poruszenie. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie i nauczyciele zebrali się na głównym korytarzu by wspólnie obejrzeć na żywo start rakiety z Polakiem na pokładzie. To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
Klika zaległości sportowych. Ostatnio nasz uczniowie zdobyli 3 medale w Mistrzostwach Powiatu Łomżyńskiego w igrzyskach lekkoatletycznych Młodzieży. Tytuł mistrzowski zdobył Kacper Makowski w chodzie. Ponadto dwa srebrne medale wywalczyli Anna Rybińska w pchnięciu kulą i Dawid Chaberek w biegu na 300 metrów. Oprócz tego 4 i 5 lokaty w różnych konkurencjach zapewnili sobie Aleksandra Sielawa (pchnięcie kulą), Dominik Tomaszewski (bieg na 1000m), Aleksandra Ciuchnicka (bieg na 600m), Krystian Olszewski (pchnięcie kulą). Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie "Z myślą o przeszłości chrońmy i dbajmy o środowisko".
Wyróżnienia za udział otrzymali:
Tomasz Bojar, Klaudia Kotowska, Anna Rybińska, oraz Aleksander Truszkowski.
Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Na zajęciach informatyki uczniowie klasy pierwszej poznali działanie długopisów 3D. Dzieci miały okazję samodzielnie tworzyć proste przestrzenne kształty, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną, kreatywność oraz zdolności manualne. W trakcie zabawy uczyły się również podstaw bezpiecznego korzystania ze sprzętu elektronicznego. Zajęcia były pełne radości i ciekawości, a uczniowie z dumą prezentowali swoje trójwymiarowe prace.
2 czerwca 2025 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w podziękowaniu za patrona i szkołę. Delegacja uczniów na grobie Lutosławskich zapaliła znicze i złożyła kwiaty podarowane przez Państwo Ewę i Rafała Chrapowicz.
Odkąd nosimy imię Rodziny Lutosławskich, co roku poznajemy jedną z postaci wywodzącą się z tej rodziny. W tym roku uczniowie na lekcjach wychowawczych oraz historii zgłębiali wiedzę o Franciszku Dionizym Lutosławski. Jest to postać niezmiernie ważna dla Drozdowa. Jego zasługi dla rozbudowy Drozdowa oraz całej okolicy wraz z ciekawostkami z życia przedstawił nam kustosz Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie Pan Marcin Rydzewski. Gościem Święta Szkoły była pisarka Katarzyna Droga, która podzieliła się z nami tajemnicami dotyczącymi pisania książek oraz cierpliwie odpowiadała na liczne pytania płynące od uczniów. Niezmiernie ciekawie opowiadała o swoich książkach „Dama do towarzystwa” oraz „Dziedziczka łez”, które są inspirowane prawdziwymi losami kobiet związanych z rodziną Lutosławskich. Uczennica Aleksandra Sielawa otrzymała od pani Katarzyny Drogi obie pozycje sagi drozdowskiej wraz z dedykacją w nagrodę za poprawną odpowiedź na zadane pytanie dotyczące tematu wystąpienia.
Na naszą uroczystość przybyli: Pani Ewa Sznejder - Dyrektor Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, która podarowała nagrody w konkursie na lapbook związany z życiem Franciszka Lutosławskiego, ks. Aleksander Suchocki - proboszcz tutejszej parafii oraz sponsor nagród w konkursie plastycznym „Dzień z życia Franciszka Lutosławskiego”, pani Natalia Witkowska – właścicielka Studio Podróży „Natalia”. Goście otrzymali serdeczne podziękowania za stałą obecność w życiu naszej szkoły oraz dyplom „Przyjaciela szkoły”. Poniżej lista laureatów obu konkursów:
W konkursie plastycznym w kategorii klas 1-3 i 4-6:
I miejsce- Maja Tercjak,
II miejsce Cieśnicka Hanna oraz Wierciszewska Aleksandra,
III miejsce Sokalska Maja oraz Sokalska Lena.
W kategorii 7-8:
I miejsce – Aleksandra Sielawa,
II miejsce – Anna Rybińska,
III miejsce – Kacper Makowski.
Laureatami konkursu na lapbook zostali:
I miejsce Kajetan Rutkowski,
II miejsce Lena Truszkowska,
III miejsce Anna Rybińska oraz Marcel Kordal.
Po części oficjalnej nastąpiła najbardziej oczekiwana część Święta Szkoły, czyli gry i zabawy, które prowadziły w ramach projektu -AKTYWNY DO KWADRATU- panie Kamila Banach i Izabela Łada. Pyszne kiełbaski z grilla i lody przygotowała Rada Rodziców. Słodkości podarowały również Panie z KGW „Niewodowianki znad Narwii” w Niewodowie. Na uczniów czekała także loteria fantowa. Wodne atrakcje zapewniła OSP w Drozdowie. Myślę, że takie Święto Szkoły wymarzyłby sobie każdy z nas.
Dwa medale Mistrzostw Powiatu Łomżyńskiego w Igrzyskach Lekkoatletycznych trafią do Drozdowa. W imprezie będącej jednocześnie II Memoriałem M. Galanka wicemistrzem Powiatu w skoku w dal został Olaf Bronowicz uzyskując wynik 4m 29 cm. Olaf zdobył także brązowy medal w biegu na 200 metrów z wynikiem 31 sekund 59 setnych. W tej samej konkurencji bardzo dobrze zaprezentował się też Kacper Ciuchnicki zajmując szóstą lokatę. Ponadto Kacper w biegu na 60 metrów skladyfikowany został na 7 pozycji.
Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Makowski zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Frohe Ostern – Kolaż (Tradycje wielkanocne w Polsce oraz krajach DACHL)”!
Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Łomża oraz SP nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 uczniów z 21 szkół z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.
Kacper przygotował swoją pracę wyłącznie w języku niemieckim, prezentując tradycje wielkanocne w oryginalny i kreatywny sposób.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi
Cała społeczność szkolna dziękuje rodzicom za podarowanie kwiatów, które zdobią teren naszej szkoły. W szczególności dziękujemy pani Iwonie Ostrowskiej oraz pani Ewie Chrapowicz.
W ramach III edycji programu "Edukacja z Wojskiem" naszą szkołę odwiedzili st.sierż. Bogdan Wiśniewski oraz kpr. Piotr Przybyszewski z XIII Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przeprowadzili warsztaty jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.
Gratuluję naszej drużynie zdobycia po zaciętej i pełnej napięcia dogrywce IV miejsca w Powiatowym Międzyszkolnym Turnieju Czytelniczym ph. „Za minutę Ożogowska” zorganizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Brawo Marcel Wierciszewski, Ola Sokalska i Ola Sielawa.
21 maja 2025r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 40. rocznicę nadania imienia mjr. Władysława Raginisa Szkole Podstawowej w Piątnicy.