Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pełna wersja artykułu dostępna jest na stronie men.gov.pl pod linkiem: gov.pl
14 października to data, która upamiętnia Dzień Edukacji Narodowej. To jeden z ważniejszych dni w życiu uczniów i szkoły. Uczniowie w uroczysty sposób przedstawili program artystyczny pod kierunkiem Pani Bogusławy Kenigsman, Pani Marioli Hermanowskiej oraz Pani Martyny Podbielskiej i Pani Bogusławy Piaseckiej.
W stronę nauczycieli popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Młodzi artyści podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, docenili jego poświęcenie, czujność i dobro wychowanków. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Magdziak. Podkreśliła poświęcenie i zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły oraz wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły składając życzenia wszelkiej pomyślności w dalszej pracy. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Izabela Makowska, Pani Martyna Podbielska, Pani Bogusława Piasecka, Pan Artur Piasecki, Pani Danuta Świtajewska, Pani Ewelina Karwowska oraz Pan Marian Magdziak.
Nagrodę Wójta Gminy Piątnica otrzymała Pani Bogumiła Kenigsman – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkole mogli spradzić tą ważną umiejętność biorąc udział w krótkim teście wiedzy z tabliczki mnożenia. Utworzone zostały trzy komisje przy, których kolejne klasy mogły podchodzić do sprawdzania swojej wiedzy. W tym roku szkolnym 2020/2021 tytuł experta Tabliczki Mnożenia uzyskało 14 osób: Olaf D., Wiktoria P.,Ola S.,Gabriela N,Roksana Z., Amelia Borawska, Wiktoria C., Dominika W., Oliwia N.,Patrycja G., Zofia F., Ewelina N.,Wiktoria K.,Gabriel K.
Wszystkim serdecznie gratulijemy. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i liczny udział.
Uczniowie klas II i III wzięli udział w corocznej akcji: „Sprzątanie świata”. W związku z panującą pandemią, uczniowie wysprzątali teren wokół szkoły. Teraz możemy podziwiać piękną i czystą okolicę naszej szkoły!
W Naszej szkole wybrano nowy samorząd na rok szkolny 2020/2021. Kandydaci do samorządu uczniowskiego przygotowali plakaty wyborcze. Uczniowie w ramach anonimowego głosowania wybrali samorząd w składzie:
PRZEWODNICZĄCA: Wiktoria Cieśnicka uczennica klasy VIII
ZASTĘPCA: Wojtek Charubin uczeń klasy VI.
Opiekunami samorządu zostali ponownie pan Artur Piasecki oraz pani Martyna Podbielska.
ŻYCZYMY OWOCNEJ WSPÓŁPRACY!
Organizatorzy X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” ze względu na sytuację epidemiczną w późniejszym terminie przekazali nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie.
„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.
Cel programu „Program dla szkół” skierowany jest do dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. dzieci klas I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.
Poniżej zamieszczamy zgodę na udział dziecka w programie.
Zgoda_na_udzial_dziecka_w_warzywa_owoce_mleko.pdf
Podręczniki do nauki religii:
Klasa 0 "Tak! Jezus mnie kocha"
Klasa 1 "Poznaję Boży świat"
Klasa 2 "Idziemy do Jezusa"
Klasa 3 "Jezus jest z nami" podręcznik + ćwiczenia
Klasa 4 "Miejsce pełne bogactw" podręcznik + ćwiczenia
Klasa 5 "Spotkania ubogacające" podręcznik + ćwiczenia
Klasa 6 "Tajemnice bogatego życia" podręcznik + ćwiczenia
Klasa 7 "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" podręcznik
Klasa 8 "Błogosławiieni, którzy ufają Jezusowi" podręcznik
Zeszyt ćwiczeń do historii:
Klasa 6 "Wczoraj i dziś"
Klasa 7 "Wczoraj i dziś"
Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej w Drozdowie od 1 września 2020r. planowana jest w oparciu o Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek.
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według poniższego harmonogramu:
- Msza święta p. w. św. Jakuba Apostoła odbędzie się o godzinie 8.00 (dla chętnych);
- Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 9.00 na boisku szkolnym. Uczniowie ustawiają się klasami w dwuszeregu w odległości 1m od siebie.
W rozpoczęciu może wziąć udział uczeń bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, niemieszkający z osobą przebywającą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.
Na spotkanie uczniowie w miarę możliwości przychodzą sami (bez rodziców). Przybyli rodzice klas I-III stoją za uczniami z zachowaniem dystansu społecznego.
Po spotkaniu ogólnym na boisku uczniowie spotykają się z wychowawcami.
W razie niesprzyjającej pogody spotkania odbędą się od razu z wychowawcami w klasach.
Wychowawca spotyka się przed budynkiem szkoły z uczniami i wraz z nimi udaje się do szkoły.
Przy wejściu do budynku szkoły wszyscy zobligowani są do dezynfekcji rąk.
Podczas przemieszczania się po częściach wspólnych szkoły zalecane jest noszenie maseczki/przyłbicy.
W salach lekcyjnych uczniowie przebywają bez maseczek, w miarę możliwości zachowujemy dystans społeczny.
Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie udają się do domów, unikając zgromadzeń.
Uprzejmie prosimy Państwa o zapoznanie się z Rozporządzeniami MEN i innymi dokumentami:
- Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związkuz zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Rozporzadzenie_Ministra_Edukacji_Narodowej_(1).pdf
- Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznychi niepublicznych szkołach i placówkach
Rozporzadzenie_Ministra_Edukacji_Narodowej.pdf
- Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkółi placówek od 1 września 2020 r.
Wytyczne_dla_szkol_i_placowek_____wrzesien_2020.pdf
- Bezpieczny powrót do szkół. Wskazówki dla rodzica.
- Bezpieczny powrót do szkół. 10 zasad dla ucznia.