Menu Główne

  • Zaproszenie na spotkanie informacyjno-organizacyjne

    Szanowni Państwo!

     

    W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 zapraszam w dniu 31.08.2020 r. na pierwsze informacyjno - organizacyjne zebranie wg załączonego harmonogramu.

    W czasie pobytu na terenie szkoły proszę o zasłanianie ust i nosa preferowanymi osłonami, zachowanie wyraźnego odstępu między sobą. W szkole wystawione są pojemniki z płynem do dezynfekcji, proszę o dezynfekcję rąk.

     

    Harmonogram spotkań (numery sal umieszczone są na drzwiach):

    Klasy 0, I - III - godz. 8.30 - 9.30 - spotkanie informacyjne z Dyrektorem na głównym korytarzu. Wejście do szkoły bezpośrednio na główny korytarz od strony czerwonego boiska, spotkanie z wychowawcami bezpośrednio po spotkaniu z Dyrektorem w salach lekcyjnych

    - kl.I - wychowawca p. Mariola Hermanowska - sala nr 2,

    - klasa II - III - wychowawca p. Bogumiła Kenigsman - sala nr 1

     

    Klasy IV - VIII - 8.30 - 9.30 - spotkanie organizacyjne z wychowawcami klas. Wejście do szkoły głównym wejściem i bezpośrednie dotarcie do wyznaczonych sal.

    kl. IV - V - wychowawca p. Agnieszka Kalska - sala nr 5 (ostatnia sala na I piętrze)

    kl. VI - VII - wychowawca p. Wioletta Filipkowska - sala nr 4 (parter przy schodach)

    kl. VIII - wychowawca p. Danuta Świtajewska - sala informatyczna (I)

    Spotkanie informacyjne dla klas IV - VIII z Dyrektorem na głównym korytarzu, bezpośrednio po spotkaniach z wychowawcami.

     

    Proszę o zastosowanie się do zaleceń w związku z obecną sytuacją epidemiczną: nie gromadzenie się, zachowanie odstępów przynajmniej 1,5 m, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk. Do szkoły mogą przybyć tylko osoby zdrowe, bez żadnych oznak choroby zakaźnej, niebędące na kwarantannie.

     

    Dyrektor Szkoły

    Marzena Magdziak

  • Uwaga ósmoklasiści!

    20 sierpnia 2020 roku, Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła harmonogram egzaminów ósmoklasistów.  Szczegóły w poniższym linku. 

    Harmonogram egzaminów

  • Wakacje czas zacząć!

  • Zasady i harmonogram odbioru świadectw

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Kolorowa Skarpetka"

    Uczennica naszej szkoły, Julia Mertin zdobyła II miejsce w konkursie "Kolorowa Skarpetka".

    Serdecznie gratulujemy!

  • Wniosek o wyrobienie legitymacji szkolnej

  • Harmonogram konsultacji dla uczniów klas I – VII w Szkole Podstawowej w Drozdowie

  • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DROZDOWIE

  • Regulamin wypożyczenia sprzętu komputerowego w ramach nauki zdalnej w Szkole Podstawowej w Drozdowie

  • Regulamin zwrotu podręczników oraz książek do biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej w Drozdowie

  • Tropiciele przyrody z klasy IV

    Uczniowie z klasy IV w ramach zajęć z przyrody obserwowali wybrane przez siebie zwierzę lądowe. Przygotowali na ich temat prezentacje. Zapraszamy do obejrzenia. Oto niektóre z nich:

    Zuzanna Mertin – Ślimak winniczek

    Dominika Nikonowicz – Jeż

     

  • 1 czerwca - Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych dni w naszym kalendarzu szkolnym. Chociaż teraz lekcje odbywają się na odległość chcielibyśmy, aby ten dzień nadal był dla naszych uczniów wyjątkowy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla nicch filmik. Mamy nadzieję, że się wam spodoba.

     

    Kochani uczniowie wszystkiego najlepszego!

     

     Wasi Nauczyciele.

  • Lekcja wychowawcza w klasach 6 i 7- Nasza Mama Czarodziejka.

  • XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

    Przed nami XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pt. “Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

    Tydzień Czytania Dzieciom to rodzaj dorocznego święta czytelniczego w Polsce. Jest okazją do organizowania wydarzeń kulturalnych w miejscowościach na terenie całego kraju. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży-oddział dla dzieci http://www.bibliotekadladzieci.pl/xix-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom-ph-cala-polska-czyta-dzieciom-o-zwierzetach/ oraz strony na Facebook https://www.facebook.com/OddzialdlaDzieciLomza/ , gdzie pojawiają się ciekawe konkursy z nagrodami.

  • 31 maja - Światowy Dzień Bez Papierosa

    Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Uczniowie klasy IV i V w ramach zajęć z wychowawcą oraz lekcji przyrody przygotowali hasła oraz plakaty promujące Światowy Dzień bez Papierosa.

     

    Plakaty wykonali:

    Piotr Goleński

    Maja Ksepka

    Julia Sielawa

    Oliwia Makowska

    Hanna Faryna

  • Informacje dot. wypożyczania książek z biblioteki szkolnej

    Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!


    Od 1 czerwca w poniedziałki i wtorki w godzinach 11.00 - 12.30 można skorzystać z biblioteki szkolnej. Wejście od strony boiska szkolnego ( na duży korytarz). Niestety, nie można wchodzić do biblioteki, w związku z czym zwracane książki zostawiamy na przygotowanym stoliku na wprost wejścia. Nauczyciel zaproponuje książki osobom wypożyczającym.

  • W domu nie ma nudy

    Już od dwóch miesięcy nasza szkoła tęskni za swoimi uczniami.  W tym czasie zdobywacie wiedzę i umiejętności wytrwale pracując w domu. Jednak nie samą nauką człowiek żyje. Zobaczcie, jak spędzają wolny czas Wasze koleżanki i koledzy z klasy IV i V. Sami się przekonacie, że czeka tam  na Was wiele atrakcji. Może znajdziecie inspirację również dla siebie? Dziękuję za wszystkie zdjęcia i czekam niecierpliwie na kolejne! 

    Wasza Wychowaczyni 

  • Rekomendacje dotyczące organizacji zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

  • „Kulturą jest to, co czyni człowieka bardziej człowiekiem” (J.P.II).

    Każdy z nas jest indywidualnością, ma inną osobowość, temperament. Często denerwują nas nakazy i zakazy, ograniczają normy i przepisy, usztywniają zasady i reguły. Ale spróbujmy bez nich żyć! Wyobraźmy sobie choćby jeden dzień, w którym wszystko jest dozwolone i nic nie jest zabronione, każdy może robić co chce, jak chce i kiedy chce. Byłby to zapewne najgorszy dzień
    w dziejach ludzkości. Żyjąc wśród ludzi musimy przestrzegać praw i zwyczajów. Nie możemy też lekceważyć reguł dobrego wychowania, chociaż za ich łamanie nie grozi nam mandat czy więzienie.

                Ważnym krokiem jest, ustalenie pewnego zakresu norm, które powinny być przestrzegane codziennie. Wystarczy wdrożyć i ćwiczyć kilka podstawowych zasad, abyśmy byli postrzegani jako uprzejmi, grzeczni i mili:

     

    1. Magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam są najważniejszą zasadą dobrego wychowania.

     

    2. Powitanie i pożegnanie: dzień dobry, do widzenia, te dwa wydawałoby się  zwykłe słowa są zawsze mile widziane - bez względu na to gdzie jesteśmy, ile mamy lat i w jakim towarzystwie się znajdujemy.

     

    3. Kulturalna rozmowa: pamiętaj, gdy jedna osoba mówi reszta słucha, odzywamy się kulturalnie, nie używamy wulgaryzmów, nie przerywamy wypowiedzi, nie mówimy z „pełną buzią”, nie śmiejemy się z wypowiedzi innych, nie krzyczymy podczas rozmowy.  Kiedy przesyłasz wiadomość tekstową pamiętaj o zwrotach dzień dobry, do widzenia a na zakończenie rozmowy  podziękuj.

     

    4. Kultura w autobusie/tramwaju: ustąp miejsca starszym, przyszłym mamom albo po prostu mniejszym dzieciom, które podróżują z rodzicami.

     

                W kontaktach międzyludzkich najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ponadto dobre wychowanie i poprawna etykieta sprawi, że będziesz lepiej postrzegany przez innych, łatwiej będzie Ci nawiązywać znajomości i przyjaźnie, a nauczyciele czy rodzice będą mieli o Tobie dobre zdanie.  A oto plakaty na temat kulturalnego zachowania wykonane przez uczniów klas VI i VII.

  • Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online.

    DRODZY RODZICE! Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania. Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski! Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
    Drozdowo ul. Główna 15
    18-421 Piątnica
  • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć