Menu Główne

  • Zdrowa lekcja techniki w kl. I

    Na lekcji techniki, dn. 13.03. 2020, uczniowie klasy I rozmawiali na temat bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych. Pierwszoklasiści wiedzą już, że niektórymi urządzeniami mogą się posługiwać wyłącznie w obecności osoby dorosłej. W ramach zajęć praktycznych uczniowie poznali zasady bezpiecznego posługiwania się elektryczną wyciskarką. Dzieci wskazywały zalety jedzenia owoców i warzyw oraz picia soków z wyciśniętych darów natury. Po dawce teorii uczniowie przystąpili do przygotowania soków z przyniesionych warzyw i owoców. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że takie soki to prawdziwa bomba witaminowa! Picie zdrowych soków dodaje nam odporności i chroni przed chorobami.

  • Konkurs Ortograficzny

    26 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Dyktando poprzedziło dwutygodniowe przygotowanie chętnych uczniów. A tych w naszej szkole nie zabrakło, gdyż do współzawodnictwa stanęło 13 uczniów z klas II-IV oraz 19 uczniów z klas V-VII. Wyniki przedstawiają się następująco:

    Kategoria klas młodszych:

    I miejsce – Gabriela Nikonowicz i Dominik Dąbrowski

    II miejsce – Dominika Nikonowicz

    III miejsce – Anna Rybińska

    Kategoria klas starszych:

    I miejsce – Julia Makowska, Piotr Karasiński i Dominika Wykowska

    II miejsce – Oliwia Nikonowicz

    III miejsce – Amelia Borawska

    Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy natomiast uhonorowani zostali nagrodami książkowymi. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok również piszemy szkolne dyktando.

     

  • Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

  • Lekcja fizyki i chemii pt. ,,Fizyka wszędzie styka"

  • Walentynki

  • Zapraszamy do udziału w konkursie.

  • Zaproszenie

  • Ogłoszenie

  • Wizyta w muzeum z rękodziełami swoich rodziców.

  • Podziękowanie "Razem na Święta"

  • Archipelag skarbów

    W dniach 21-22 października uczniowie klasy VII uczestniczyli w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”. Program organizowany był w formie dwóch spotkań. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom dotyczącym rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Natomiast drugi dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka.

    Podczas realizacji programu były również poruszane tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi oraz zachowaniach o uprzedmiotawiającym charakterze, zwłaszcza w relacjach chłopcy – dziewczęta.

    Program zakończył się „Festiwalem Twórczości Archipelagu Skarbów”, który był okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego adresowanego do ich rówieśników. Niektórzy z uczestników prezentowała swoje własne prace takie jak wiersze, piosenki bądź rysunki, które miały dotyczyć tematów profilaktycznych podanych przez prowadzących.

    Metody zastosowane podczas programu były w formie mini wykładów, które były ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, pojawiały się również ćwiczenia aktywizujące młodzież takie jak: dialog z przedstawicielami młodzieży oraz scenki odgrywane na forum przez zgromadzoną młodzież. Celem programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży a także ograniczenie wczesnych kontaktów seksualnych młodzieży i problemów z nimi związanych, ograniczenie picia alkoholu, używania narkotyków i dopalaczy oraz ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej (fizycznej, słownej oraz o podtekście seksualnym).

  • Spotkanie z filharmonią

  • Spotkanie w szkole na temat bezpiecznych ferii.

    Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiał także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusz przypomniał także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz siedzenie w fotelikach samochodowych.

  • Parafialny Przegląd Jasełek

    Wyjątkowy Parafialny Przegląd Jasełej juz za nami. Kolejny raz mieliśmy okazję obejrzeć przepiękne interpretacje jasełek prezentowane przez uczniów szkoły podstawowej w Drozdowie oraz szkoły podstawowej w Rakowie Boginiach. Oba przedstawienia pokazały niesamowite zaangażowanie uczniów i rodziców w jak najlepsze odegranie roli. Dzieci w pięknych strojach z uczuciem wcielały się w swoje role. Wszyscy widzowie, jak i ks. Proboszcz przyznają, że były to jedne z najpiękniejszych jasełek. Dziękujemy każdemu z osobna za wkład włożony w przygotowanie tych pięknych przedstawień. Dziękujemy rodzicom uczniów ze szkoły podstawowej w Drozdowie za zorganizowanie kawiarenki oraz ks. proboszczowi Aleksandrowi Suchockiemu za zakup poczęstunku dla uczestników jasełek. 

    DZIĘKUJEMY!

  • Sukcesy naszych uczniów

  • Świąteczny nastrój w szkole podstawowej w Drozdowie.

  • Podziękowanie

  • Jasełka w szkole podstawowej w Drozdowie

  • Gratulacje!!! Wyniki konkursu literackiego "Przemoc, której nie widać".

    W dniu 27 listopada 2019r. komisja rozstrzygnęła konkurs literacki zorganizowany przez Zespół Interdyscyplinarny w Piątnicy dotyczący przeciwdziałania przemocy w rodzinie p.t: „Przemoc, której nie widać”.

    Po wstępnej weryfikacji w szkołach do komisji konkursowej  wpłynęło 22 prace z szkół podstawowych gminy Piątnica.

    Komisja rozpatrywała prace w dwóch  kategoriach:

    - kategoria 7-10 lat  ( 6 prac)  

    - kategoria 11-14 lat   (16 prac ).

    Komisja postanowiła przyznać nagrody w kategoriach:

    • Kategoria 7-10 lat

    I miejsce – Marcel Wierciszewski Szkoła Podstawowa w Drozdowie

    II Miejsce-Aleksandra Sielawa Szkoła Podstawowa w Drozdowie

    III Miejsce – Oliwia Makowska Szkoła Podstawowa w Drozdowie

    Wyróżnienie Julia Pieńkowska Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie

     

    • Kategoria 11-14 lat

    I miejsce – Weronika Przestrzelska Szkoła Podstawowa w Kisielnicy

    II Miejsce -  Wiktoria Ksepka  Szkoła Podstawowa w Drozdowie

    III Miejsce – Mateusz Żebrowski Szkoła Podstawowa w Kisielnicy

    Wyróżnienie Kacper Żebrowski  Szkoła Podstawowa w Kisielnicy.

     

    Nagrody ufundował Zespół Interdyscyplinarny w Piątnicy.

    Uroczyste wręczenie  nagród odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy    

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
    Drozdowo ul. Główna 15
    18-421 Piątnica
  • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć