Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drozdowie informuje, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. u. z 2020 poz. 493) , z dniem 25.03.2020 r. (środa) w naszej szkole będziemy wdrażać obowiązek nauki według następujących zasad:
1. Nauczyciel planuje naukę zdalną na każdy kolejny tydzień w ramach swojego przedmiotu i w wymiarze określonym tygodniowym planem lekcji, z uwzględnieniem równomiernego obciążenia uczniów w poszczególnych dniach tygodnia i zróżnicowania zajęć w każdym dniu, z zachowaniem zasad bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.
2. W dzienniku elektronicznym będą odnotowywane tematy zajęć, frekwencja i oceny.
4. Podstawą oznaczenia w e-dzienniku obecności ucznia na zajęciach jest między innymi informacja zwrotna pozyskana od ucznia (lub rodzica działającego w imieniu swojego dziecka) do nauczyciela dotycząca wykonanej pracy, zalogowanie się na platformie edukacyjnej, kontakt przez komunikatory społecznościowe itp.
5. Informacje o dostępnych materiałach edukacyjnych i możliwych formach ich realizacji znajdą Państwo na stronie ministerialnej www.men.gov.pl
6. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości oraz bieżących problemów, proszę o nawiązanie indywidualnego kontaktu bezpośrednio z nauczycielem danego przedmiotu bądź wychowawcą klasy - za pomocą wspólnie ustalonej formy - w godzinach 8.00 – 16.00.
7. Do Państwa dyspozycji pozostaje dyrektor szkoły, który jest odpowiedzialny za całokształt działań związanych z organizacją zdalnego nauczania – można się ze mną komunikować za pomocą poczty elektronicznej pisząc na adres szkoły szkoladrozdowo@op.pl lub dzwoniąc pod numer szkoły 86 219 20 22
Dnia 11 marca 2020 roku w naszej szkole gościliśmy muzyków Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Nasza muzyczna audycja miała tytuł „Wiosna”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać między innymi takich utworów: „Uczeń czarnoksiężnika”, „ W grocie króla gór”, „Taniec kwiatów”. Uczniowie poznali instrument jakim jest fagot, który należy do instrumentów dętych drewnianych. Głównie wykorzystywany jest w orkiestrach symfonicznych, w muzyce klasycznej. Zbudowany jest z drzewa jaworowego, które musi przejść proces „leżakowania”. Taki proces trwa od 10 do 150 lat.
Jak na każdym naszym muzycznym spotkaniu, również na tym odbył się konkurs dla uczniów. Udział w konkursie wzięli: Aleksander z kl.I oraz Nikola z kl. VI, którzy wzorowo odpowiadali na pytania. Na koniec audycji prowadząca wykonała znany utwór pt.: „Wszystko kwitnie wkoło” grupy Skaldowie.
Dzięki muzykom z Filharmonii poczuliśmy, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami!
Wszyscy panowie i chłopcy z naszej szkoły uczcili święto wszystkich pań przypadające 8 marca. W szkole zorganizowana została uroczysta akademia i koncert dla wszystkich kobiet i dziewcząt. Wzięli w niej udział uczniowie z klas III-VII pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego –Pani Martyny Podbielskiej oraz Pana Artura Piaseckiego. Największą furorę w trakcie pokazu zrobiły kobiety (czyli chłopcy – Dominik Dąbrowski, Wojtek Charubin, Gabriel Karwowski, Arek Rybiński oraz Dawid Baranowski) w niesamowitym wykonaniu piosenki pt.: „Być Kobietą” oraz para taneczna w żywiołowej sambie – Amelia Cieśnicka i Gabriel Karwowski. Po widowiskowym i pełnym humoru spektaklu swoje umiejętności wokalne w specjalnym koncercie zaprezentowali: Sofia Di Stefano, Dawid Baranowski, Wiktoria Cieśnicka, Gabriela Nikonowicz, Aleksandra Sielawa, Marcel Wierciszewski oraz Dominik Sielawa.
Uroczystość sprawiła wiele radości i uśmiechu wszystkim kobietom i dziewczętom z naszej szkoły.
Od 16.03.20 do 25.03.20, decyzją MEN, zajęcia w szkole zostają zawieszone. W tym samym czasie boisko Orlik oraz plac zabaw, znajdujące się na terenie szkoły, pozostają zamknięte.
Na lekcji techniki, dn. 13.03. 2020, uczniowie klasy I rozmawiali na temat bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych. Pierwszoklasiści wiedzą już, że niektórymi urządzeniami mogą się posługiwać wyłącznie w obecności osoby dorosłej. W ramach zajęć praktycznych uczniowie poznali zasady bezpiecznego posługiwania się elektryczną wyciskarką. Dzieci wskazywały zalety jedzenia owoców i warzyw oraz picia soków z wyciśniętych darów natury. Po dawce teorii uczniowie przystąpili do przygotowania soków z przyniesionych warzyw i owoców. Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że takie soki to prawdziwa bomba witaminowa! Picie zdrowych soków dodaje nam odporności i chroni przed chorobami.
26 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Dyktando poprzedziło dwutygodniowe przygotowanie chętnych uczniów. A tych w naszej szkole nie zabrakło, gdyż do współzawodnictwa stanęło 13 uczniów z klas II-IV oraz 19 uczniów z klas V-VII. Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria klas młodszych:
I miejsce – Gabriela Nikonowicz i Dominik Dąbrowski
II miejsce – Dominika Nikonowicz
III miejsce – Anna Rybińska
Kategoria klas starszych:
I miejsce – Julia Makowska, Piotr Karasiński i Dominika Wykowska
II miejsce – Oliwia Nikonowicz
III miejsce – Amelia Borawska
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy natomiast uhonorowani zostali nagrodami książkowymi. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok również piszemy szkolne dyktando.
W dniach 21-22 października uczniowie klasy VII uczestniczyli w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”. Program organizowany był w formie dwóch spotkań. Pierwszy dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom dotyczącym rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Natomiast drugi dzień spotkania poświęcony był zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka.
Podczas realizacji programu były również poruszane tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi oraz zachowaniach o uprzedmiotawiającym charakterze, zwłaszcza w relacjach chłopcy – dziewczęta.
Program zakończył się „Festiwalem Twórczości Archipelagu Skarbów”, który był okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego adresowanego do ich rówieśników. Niektórzy z uczestników prezentowała swoje własne prace takie jak wiersze, piosenki bądź rysunki, które miały dotyczyć tematów profilaktycznych podanych przez prowadzących.
Metody zastosowane podczas programu były w formie mini wykładów, które były ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, pojawiały się również ćwiczenia aktywizujące młodzież takie jak: dialog z przedstawicielami młodzieży oraz scenki odgrywane na forum przez zgromadzoną młodzież. Celem programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” jest zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży a także ograniczenie wczesnych kontaktów seksualnych młodzieży i problemów z nimi związanych, ograniczenie picia alkoholu, używania narkotyków i dopalaczy oraz ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej (fizycznej, słownej oraz o podtekście seksualnym).