Menu Główne

  • Zaproszenie

  • Bezpieczny wypoczynek-informacja dla rodziców.

  • Wywiad naszych uczniów z Panią Dyrektor przetłumaczony na język angielski.

  • Konkurs "Znani Polacy"

  • Ogłoszenie na najpiękniejszą Piątnicką Gwiazdkę

  • Wieczór Mikołajkowy

  • Ogłoszenie konkursu organizowanego przez KRUS "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".

  • Audycja filharmonii kameralnej pt "Na patriotyczną nutę".

  • Wyniki gminnego konkursu historycznego "Niezwykła historia rodziny Lutosławskich z Drozdowa"

  • Spotkanie z Misjonarzem

  • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  • Śniadanie daje moc.

    Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywania i roli śniadania w życiu.

    W zorganizowaniu akcji jak zawsze wsparli nas rodzice. To dzięki wspólnej pracy na stołach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, wiele rodzajów pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków. Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu uczniowie mają siłę i energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Zwrócono uwagę na niezbędną rolę ruchu i picia wody. Uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania się. Klasy I-III przygotowały prace plastyczne, które zdobiły ściany szkolnego korytarza.

    Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków sprawiło wiele przyjemności i dobrze smakowało. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych oraz zwiększenia świadomości o roli śniadania w życiu człowieka.

  • Dzień Bajek

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień 5 października.  Wybrana data nie jest przypadkowa, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. (najbardziej znanego producenta bajek). Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

     

    W tym dniu nasza szkoła wzięła udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego uczniowie  opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

  • I Miejsce Wiktorii Ksepka

  • Podziękowania

  • Apel z okazji Odzyskania Niepodległości

     

    W związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy IV i V wraz z wychowawczynią Agnieszką Kalską przygotowały apel, aby również uczcić Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Tego dnia mieliśmy wyjątkowych gości. Przybyli do naszej szkoły Adama Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz oraz Józef Piłsudski, aby wytłumaczyć swoją rolę w walce o niepodległość Polski. Akademię uświetniły muzyczne występy uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Występ zyskał duże uznanie i wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie apelu głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Magdziak, przypominając, że obecnie w wielu miejscach na świecie nadal toczy się wojna, a my powinniśmy doceniać możliwość życia w wolnym kraju. W kraju bez głodu, strachu i lęku o swój dom. Często słyszymy słowa: Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. Na co dzień nie myślimy jednak o tym, co to jest wspólne dobro, poczucie tożsamości, nasza kultura. A przecież nie może być przyszłości bez przeszłości. To z niej wyrośliśmy. To ona tworzy nas jako Polaków. To nasze wczoraj tworzy nasze dziś i nasze jutro.

  • VII Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu

    Zapraszamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na 4 łomża oraz obejrzenia naszego albumu ze wspomnieniami z konkursu,

    artykuł 4 łomża

    Wyniki konkursu 

     

    Soliści w kategorii klas IV - VIII

    1. Oliwia Szmitko – Uwierz, Polsko - SP Jedwabne

    1. Wiktoria Mańko - Ojczyzna – SP 1 Łomża

    2. Kacper Sejnowski - Biały krzyż - ZSP Piątnica

    3. Wiktoria Cieśnicka - Modlitwa katyńska - SP Drozdowo

    wyróżnienia - Łukasz Sobczyńki (SP Piątnica), Sofia di Stefano (SP Drozdowo), Weronika Szumowska (SP Dobrzyjałowo), Zuzanna Skopek (SP Piątnica)

    Zespoły w kategorii klas IV - VIII

    2. SP Drozdowo – Uwierz, Polsko

    3. SP Kisielnica - Głodni niepodległości

    wyróżnienie - duet SP Rakowo - Boginie

    Soliści w kategorii klas I - III 

    1. Anna Przybylska - Szkoły Katolickie w Łomży - O mojej Ojczyźnie

    2. Aleksander Szymański – SP 4 Łomża - Warszawo ma

    3. Aleksandra Skopek - SP Kupiski - Co to jest niepodległość

    wyróżnienia: Pola Janowska, Jan Piasecki (oboje SP Piątnica), Oliwia Winiarek (SP Jeziorko), Alicja Wierzbowska (SP Puchały)

    Zespoły w kategorii klas I - III 

    1. SP Kisielnica - Myślimy o Polsce

    2. SP Wygoda - To nasza Ojczyzna

    3. SP Drozdowo - Mówię o Tobie dobrze.

  • Zaproszenie

  • Zofia Faryna wyróżniona!

    Zofia Faryna otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży - oddział dla dzieci pod hasłem „List do bohatera literackiego”. 29 października odbyło się podsumowanie konkursu. Komisja oceniająca w składzie:1. Edyta Ejsmont – nauczyciel – polonista Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży, jurorka konkursów literackich2. Justyna Kozicka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży3. Romuald Gorlewicz – kierownik Oddziału Poczty Polskiej w Łomży

    spośród 69 złożonych prac postanowiła przyznać naszej uczennicy klasy VI wyróżnienie! Zosia odebrała również piękne dyplomy podziękowania dla swoich koleżanek, które również napisały listy na konkurs pod kierunkiem Pani Agnieszki Kalskiej.

  • Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Wyobraź sobie...”

    Już po raz trzeci nasza biblioteka szkolna obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach świętowania uczniowie wzięli udział w konkursie „Owady z leśnej polany”.

    Zadaniem było poszukanie informacji w bibliotece na temat owadów żyjących na całym świecie, a następnie wykonanie pracy plastycznej prezentującej wybranego owada w jego naturalnym środowisku. Młodsi malowali rysunki w dowolnej technice, starsi natomiast wykonali owady z materiałów z recyclingu np. tektury, plastiku, drewna. Obowiązkowo każda praca musiała zostać opatrzona trzema ciekawostkami na temat owada. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Jury przyznało 14 nagród w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Wszystkim gratuluję pomysłowości i bogatej wyobraźni. Prace można podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
    Drozdowo ul. Główna 15
    18-421 Piątnica
  • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć