Menu Główne

  • 31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

    31 maja Światowy Dzień Bez Tytoniu

     

     

  • Konkurs matematyczny "Wydawanie reszty"

    Konkurs matematyczny "Wydawanie reszty"
  • Odwiedziny

    Odwiedziny
  • Doświadczenia i eksperymenty

    Doświadczenia i eksperymenty
    Dzisiejszego dnia na pierwszej lekcji dolny korytarz szkolny zamienił się w pracownię chemiczno-fizyczną. Dzięki specjalnemu gościowi uczniowie byli uczestnikami ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Poznali różne właściwości takich gazów jak: butan, hel i wodór. Wykorzystanie prawa Beraliego z dmuchawą do liści oraz prawa grawitacji w "wirujących butelkach". Wszyscy z  zaciekawieniem oglądali płonącą ławkę szkolną, która jednak nie spłonęła, wypalił się tylko na niej gaz - butan. Płonęła też ręka jednej z uczennic. Nie doznała ona żadnego uszczerbku, ponieważ miała termiczną barierę ochronną, a palił się na wirzchu gaz. Bardzo zadawnie brzmiały głosy uczniów po wdychaniu helu. Szególnie zapamiętamy wypowiedziane zdanie "Kocham szkołę, nienawidzę wakacji". Momentem kulminacyjnym był wybuch balona " bomby"wypełnionego wodorem, aż wszyscy podskoczyli  zna krzesełkach. Zajęcia były ciekawe i pouczające. Czekamy na takie następne. Nie radzimy jednak tak eksperymentować samodzielnie w domu i szkole. 
  • I miejsce w konkursie "WIĘCEJ WIEM - MÓWIĘ NIE"

    I miejsce w konkursie "WIĘCEJ WIEM - MÓWIĘ NIE"

    I Miejsce w gminnym konkursie

    "Więcej wiem - mówię nie"

    zajęła uczennica naszej szkoły

    Roksana Zakrzewska

    GRATULACJE!!!

    Konkurs poruszał problem narkotyków, alkoholu i dopalaczy. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gmina Piątnica, Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w piątnicy. konkurs skierowany nył do uczniów szkół podstawowych: I grupa V-VI SP i II grupa: klasy VII SP i II gimnazjum z terenu Gminy Piątnica.

     

  • Multimedialna lekcja "Po co nam bagno..."

    Multimedialna lekcja "Po co nam bagno..."

    14 maja w naszej szkole gościliśmy pracowników Multimedialnego Centrum ,,Natura” w Ostrołęce. Uczniowie klas I-VI uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat ,,Po co nam bagno, czyli o znaczeniu siedlisk podmokłych w retencji wody”. W formie prezentacji poznali istotę mokradeł i ich rolę. Dowiedzieli się również, jakie bagna występują na terenie naszego kraju oraz poznali florę i faunę tych siedlisk. Zobaczyli także możliwości ochrony mokradeł. Zajęcia urozmaicały ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrodniczych. Na zakonćzenie uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było dopasowanie odpowiednich podpisów do ilustracji przedstawiających rośliny i zwierzęta. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody.

  • Wspaniali aktorzy klasy IV w przedstawieniu "Bazyliszek"

    Wspaniali aktorzy klasy IV w przedstawieniu "Bazyliszek"

     

     

    23 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Uczniowie klasy IV postanowili z tej okazji przybliżyć swoim młodszym i starszym kolegom jedną z legend polskich. Postanowili, że będzie to „Bazyliszek” na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej. Samodzielnie przygotowali scenografię, kostiumy, rekwizyty oraz podzielili się rolami. Pracując w zespołach zaprojektowali zaproszenia, które osobiście wręczyli Pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom szkoły. Wiele czasu poświęcili na naukę tekstu ról i piosenek oraz na próby, co dało rewelacyjny efekt. Wszyscy poczuliśmy klimat średniowiecznej Warszawy, a  wśród przedszkolaków przeszedł nawet dreszczyk emocji na widok stwora. Bazyliszek na szczęście został pokonany przez dzielną Magdę. Aktorów rozpierała duma, gdy brawom nie było końca.

                W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców, którzy nie tylko przybyli na przedstawienie, ale również pomagali przy wykonaniu kostiumów i dekoracji. Mamy nadzieję, że to nie koniec ich przygody z teatrem. Czekamy na kolejne ekscytujące występy.

    W przedstawieniu wzięli udział:

    Aleksandra Pawluk – Bazyliszek

    Aleksandra Szydłowska – Magda

    Patryk Dębnicki – Marek

    Zofia Faryna – tata Marka i Magdy

    Nikola Kotowska – mama Marka i Magdy

    Julia Mertin – Przekupka

    Krystian Gardocki – Cebularek

    Piotr Karasiński – Szewc

    Wiktoria Rakowska – Garncarka

    Wiktoria Ksepka - Kwiaciarka

  • Słodka lekcja języka polskiego

    Słodka lekcja języka polskiego

    Czytanie i omawianie lektur nie musi być nudne! Przekonali się o tym uczniowie klasy VI. Chłopcy zaproponowali, abyśmy na języku polskim poznali książkę Roalda Dahla „Charli i fabryka czekolady”. Przez cykl lekcji badaliśmy powieść pod kątem baśni, śledziliśmy serię niefortunnych zdarzeń w fabryce czekolady, poznawaliśmy bohaterów i finał ich wizyty w wytwórni słodkości, projektowaliśmy stronę Wiadomości Wieczornych oraz tworzyliśmy portret pamięciowy Umpa-Lumpasów.

                Ostatnia lekcja to pożegnanie z bohaterami lektury. Po przeczytaniu fragmentów opisujących wynalazcę najpyszniejszej czekolady na świecie, chłopcy mieli za zadanie stworzyć portret pana Willego Wonki, używając czekolady i ulubionych dodatków. Oczywiście  najważniejszy był testu smaku. Obrazy udały się znakomicie, a uczniowie pracowali w prawdziwym twórczym skupieniu. Wszyscy zgodnie przyznali, że była to najpyszniejsza lekcja języka polskiego. A Was drodzy czytelnicy zachęcamy do wizyty w bibliotece i  do sięgnięcia po książkę pachnącą czekoladą. Jakub, Bartek, Piotrek i Szymon – polecają, uśmiechając się czekoladowo!

  • Teatrzyk w naszej szkole

    Teatrzyk w naszej szkole
  • Muzyczna podróż przez wieki

    Muzyczna podróż przez wieki

    Prowadzący Mateusz Goc wraz z artystami Tatianą Baranowską oraz Kamilem Borusiewiczem zaprosili nas do muzycznej wędrówki przez wszystkie epoki w dziejach muzyki, zaczynając od średniowiecza, poprzez barok, klasycyzm, romantyzm a kończąc na muzyce współczesnej. Zabrzmiały takie utwory jak: „Mazurek 3 Maja”, „Te Deum”, „Hejnał Mariacki” i „Hejnał Łomżyński”, „Dziadek do orzechów”, „Taniec neapolitański”, muzyka z filmów „Gwiezdne wojny” oraz „Różowa Pantera”. Poznaliśmy ciekawe fakty z życia Jana Sebastiana Bacha oraz

     Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jak zwykle muzycy przygotowali niespodziankę w formie występu uczniów i możliwości zagrania na instrumentach. To była ostatnia audycja w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że znowu spotkamy się z Panem Mateuszem i muzykami Łomżyńskiej Filharmonii po wakacjach!

  • Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

    Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

    27 kwietnia spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej w barwach biało-czerwonych szkole, aby uczcić wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie, jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Klasa V zaprosiła  Szanowną Publiczność do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

                     Na apel przybył niezwykły gość – Konstytucja 3 Maja. Takimi słowami przywitała wszystkich: „Obchodzę dzisiaj swoje dwieście  dwudzieste pierwsze urodziny! Powiecie, że to niemożliwe, bo nikt tak długo nie żyje. To prawda! Ale ja będę wiecznie żywa dopóty, dopóki w takich szkołach jak ta, będą się odbywały takie apele, jak ten dzisiejszy. Jestem żywa, bo Polacy wciąż o mnie pamiętają. Dziękuję Wam za to!”. W podziękowaniu za ciekawą opowieść, uczniowie klasy pierwszej odśpiewali piosenkę „Płynie Wisła, płynie” a chór klasy II i III pieśń „Wiwat Maj” oraz „Jestem Polakiem”. Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu. A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy! Dlatego po raz kolejny bierzemy udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w barwach biało-czerwonych” organizowanym prze Kuratorium w Białymstoku. Tak więc niechaj nikt już nie wątpi: Wiwat Konstytucja 3 Maja!

  • Z wizytą u pana Dmowskiego

    Z wizytą u pana Dmowskiego
  • "LAS" i muzyka inspirowana naturą w Muzeum Przyrrody w Drozdowie

    "LAS" i muzyka inspirowana naturą w Muzeum Przyrrody w Drozdowie

    26 kwietnia 2018 r. odbyło się w Muzeum otwarcie wystawy fotograficznej „LAS” zorganizowanej przez Lasy Państwowe w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów (2011) pod patronatem ONZ. Autorem wystawy jest Roman Rogoziński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

     

    Otwarciu wystawy towarzyszyło muzyczne spotkanie inspirowane naturą prowadzone przez muzyka - Wojciecha Popielarza.

     

    Fotografie przedstawiają Lasy Państwowe Podlasia, Warmii i Mazur. Urokowi zdjęć dodaje czarno-biała technika wzbogacona odcieniem prawie niewidocznej zieleni, podkreślająca nastrój leśnych uroczysk. Dziś wystawy fotografii czarno-białej oglądamy rzadko i są one wyrazem nie tylko elegancji, ale też pewnej elitarności. To także nawiązanie do pierwszych albumów Włodzimierza Puchalskiego i innych twórców polskiej fotografii przyrodniczej.

     

     

    Obecni na otwarciu wystawy, w tym uczniowie szkół podstawowych z Drozdowa i Jeziorka, mieli też okazję do uczestniczenia w muzycznym spotkaniu, niezwykle barwnie prowadzonym przez Wojciecha Popielarza. Była okazja do wysłuchania utworów gitarowych, poznania różnorakich instrumentów muzycznych m.in. takich jak: ukulele, flet prosty, kastaniety, klawesy, marakasy, kij deszczowy, gitara podróżna. Na aktywnie uczestniczących w spotkaniu czekały upominki od artysty oraz Nadleśnictwa Rajgród.

     

    http://www.muzeum-drozdowo.pl/index.php/ekspozycje-czasowe/774-las-i-muzyka-inspirowana-natura

  • Przygotowania do konkursu "W barwach biało-czerwonych"

    Przygotowania do konkursu "W barwach biało-czerwonych"
  • Sant Jordi podziel się książką

    Sant Jordi podziel się książką
  • Dzień Ziemi ,,Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”

    Dzień Ziemi ,,Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”

    22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się za nią odpowiedzialny. Dzień Ziemi w tym roku przebiega pod hasłem: ,,Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Problem zanieczyszczenia środowiska przez tworzywa sztuczne jest ogromny. W zwiątku z tym w naszej szkole odbył się apel. Cześć artystyczną wypełniły wiersze, inscenizacje oraz piosenki zachęcające wszystkich do dbania o środowisko. W tym dniu dominował kolor zielony. Uczniowie klas młodszych wykonali plakaty. Na zakończenie apelu złożyli oni życzenia Ziemi. Wysłuchaliśmy również piosenki pt. ,,Planeta Ziemia” w wykonaniu uczennic klasy IV. Klasa II i III uczestniczyła w zajęciach w siedzibie ŁPKDN pt. ,,Nie pal śmieci”. Po skończonych zajęciach wszyscy wyruszyli w teren, aby uprzątnąć najbliższe środowisko. W ten sposób uczciliśmy Święto Ziemi. Mamy nadzieję, że nasza planeta bedzie szanowana i pielęgnowana nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

  • Światowy Dzień Zdrowia ,,Zdrowie dla wszystkich”

    Światowy Dzień Zdrowia ,,Zdrowie dla wszystkich”

    Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest ,,Zdrowie dla Wszystkich”. Celem jest skupienie uwagi na konieczność zapewnienia podstawowej opieki zdrowotnej. W ramach obchodów tego święta we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje poruszające ten problem. Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne oraz plakaty, które pojawiły się na szkolnym korytarzu.Odbył się również apel, na którym przedstawiono na czym polega powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Zwrócono uwagę na wartość jaką posiada zdrowie. Przypomniano, że nasze zdrowie należy:

    - chronić

    - doskonalić

    -przywracać

    Przedstawiono czynniki, które wpływają na na zdrowie człowieka oraz podkreślono warunki zapewniające zdrowie (pokój, stabilny system ekonomiczny, bezpieczeństwo, żywienie, edukacja, sprawiedliwość) Uczniowie  w formie wiersza przedstawili ,, Przepis na zdrowie”. Podali 5 przykazań o zdrowiu. Pierwszaki zaś przygotowali hasła i sentencje na ten sam temat. Klasa V zaprezentowała swój plakat ,,Zdrowy styl życia”. Wszyscy  obejrzeli prezentację przygotowaną przez starsze klasy. Ucznnice klasy V przypomniały fraszkę Jana kochanowskiego ,,Na zdrowie” . W związku z problematyką tego dnia zostały przygotowane i rozdane ulotki dla rodziców.

  • Sukces konkursu recytatorskiego Baje, bajki, bajeczki...

    Sukces konkursu recytatorskiego Baje, bajki, bajeczki...

    Wyniki XXXI Konkursu Recytatorskiego Baje, bajki, bajeczki. W Konkursie wzięło udział 27 dzieci i młodzieży, uczniowie klas I–VII szkół podstawowych. W konkursie zaprezentowały się cztery osoby z naszej szkoły: Wiktoria Ksepka, Dawid Baranowski, Zofia Faryna oraz najmłodsza uczestniczka Gabriela Nikonwicz. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Dwa występy naszych uczestników znalazły uznanie wśród jury konkursu.

    Gabriela Nikonowicz zdobyła wyróżnienie.

    Zofia Faryna została zwyciężczynią kolejnego etapu konkursu zdobywając 1 miejsce w grupie wiekowej I-IV. 

    Zdobyte miejsce upoważnia ją do kolejnych zmagań na etapie powiatowym, które odbędą się 26.04.2018 r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy.

    Wyniki na ofcjalnej stronie

     

     

    GRATULUJEMY!!!

    Życzymy dalszych sukcesów.

  • Baje, bajki, bajeczki... etap szkolny

    Baje, bajki, bajeczki... etap szkolny
  • Apel Wielkanocny

    Apel Wielkanocny
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Rodziny Lutosławskich w Drozdowie
    Drozdowo ul. Główna 15
    18-421 Piątnica
  • (086) 219-20-22

Galeria zdjęć