• Tłusty Czwartek w naszej szkole. 🍩

• Zimowy Bal Maskowy

Zimowy Bal Maskowy to tematyka tegorocznej choinki. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Martyną Lutostańską, panią Danutą Świtajewską a także przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu pani Bogumiły Kenigsman przygotowali niezbędne dekoracje oraz ściankę tematyczną wprowadzając tym wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w zimowy klimat. Bal rozpoczął piękny i wzruszający taniec salonowy, który zaprezentowali nasi uczniowie.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i realizację tego wyjątkowego dnia bardzo serdecznie dziękujemy 🤍

• Dzień babci i dziadka

• Drozdowska młodzież uczciła rocznicę śmierci Romana Dmowskiego i ks. Kazimierza Lutosławskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Rodziny Lutosławskich w Drozdowie wzięli udział w uroczystościach poświęconych 100 rocznicy śmierci ks. Kazimierza Lutosławskiego oraz 85 rocznicy śmierci Romana Dmowskiego. Młodzież klas VI, VII i VIII wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w drozdowskim kościele we mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz obu wybitnych Polaków. Obecni również byli parlamentarzyści z wicemarszałkiem sejmu Krzysztofem Bosakiem i senatorem Markiem Komorowskim oraz władzami lokalnymi. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji wybitnego historyka prof. Jana Żaryna, dyrektora Instytutu Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Profesor Żaryn przybliżył wszystkim postać i osiągnięcia Ojca Niepodległości i twórcy nowoczesnej myśli narodowej – Romana Dmowskiego, który właśnie w Drozdowie zmarł 2 stycznia 1939 r. Później wicestarosta łomżyńska Maria Dziekońska wygłosiła prelekcję “Epitafium ks. Kazimierza Lutosławskiego: Nie dajcie się ustraszyć tym, którzy Was prześladują”. Na zakończenie uroczystości zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych złożono kwiaty przy sarkofagu ks. Lutosławskiego oraz przed tablicą R. Dmowskiego i uroczyście otwartą Gabinet Romana Dmowskiego w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie.

Nowa galeria Jasełka została dodana do albumu fotograficznego

Wspaniały występ naszych uczniów, którzy pod kierunkiem pani Bogusławy Piaseckiej i pani Marzeny Magdziak przygotowali przepiękną inscenizację Jasełek Bożonarodzeniowych

• Nagrody i wyróżnienia.

Nowa galeria nagrody i dyplomy została dodana do albumu fotograficznego

Wręczenie wyróżnień w konkursie plastycznym "Ekologiczny stroik świąteczny" organizowanym przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym na ilustrację do wybranej baśni Braci Grimm oraz za makulaturę.

• Świąteczny Tydzień

Dalej pozostajemy w klimacie świątecznym. Były już sweterki, dziś pyszna gorąca czekolada 🍫, a jutro wspólne śpiewanie kolęd.

• Piękne świąteczne ozdoby wykonane z masy solnej u pierwszaków. ☺️

• Zajęcia z robotem Robobloq Q-Scout

Zajęcia z robotem Robobloq Q-Scout 🤖.

Na zajęciach edukacji informatycznej uczniowie z klas młodszych poznali roboty Robobloq Q-Scout. Dowiedzieli się z czego zbudowany są roboty, jakie mają funkcje i co nimi steruje. Uczuli się operować robotami przy pomocy tabletu a także sami tworzyli proste bloki programowe, wyznaczając przy tym komunikat dla naszych robotów.

To były ciekawe zajęcia.

• Stypendium Starosty Łomżyńskiego.

W Muzeum Diecezjalnym w Łomży odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Starosty Łomżyńskiego uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w dziedzinie naukowej, sportowej i artystycznej. Nasz absolwent Arkadiusz Rybiński jako jedyny otrzymał stypendium naukowe! Doceniono jego średnią ocen 5,5; zajęcie 1.miejsca w województwie oraz 5.miejsca w Polsce w konkursie "Trzymaj Formę" oraz liczne osiągnięcia sportowe. Mamy nadzieję, że przyznane stypendium pozwoli Arkowi realizować pasje i marzenia. Serdecznie gratulujemy! Cała społeczność szkolna jest bardzo dumna!

• Ciekawa lekcji przyrody

Uczniowie z klas I-III udali się dziś na ciekawe zajęcia o sowach do Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, które przeprowadziła pani Ewa Kudela. Dziękujemy za ciekawa lekcje przyrody.

• Odlotowe pokazy sów

Dziś do naszej szkoły zawitały cudowne, piękne sowy. Dowiedzieliśmy się dziś dużo ciekawych rzeczy. Dziękujemy za ciekawa lekcje przyrody. Odlotowe Pokazy

• Mikołajkowa wycieczka klas IV-VIII

• Andrzejki

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa.Na naszych uczniów czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców wiele atrakcji oraz wróżb, które przygotował Samorząd Uczniowski. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy przygotowali w tym dniu poczęstunek dla naszych uczniów i spędzili z nami wieczór andrzejkowy. Dziękujemy, że zawsze możemy  na Was liczyć! Jesteście najlepsi!♥️

• Lekcja informatyki z wykorzystaniem Minecraft Education Edition

Minecraft: Education Edition jest to edukacyjna wersja gry Minecraft zaprojektowana do używania w szkołach podstawowych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Minecraft Education Edition pozwala uczniom zdobywać nowe kompetencje oraz przyswajać wiedzę szkolną z różnych przedmiotów w przyjemny dla nich sposób.

Na lekcji informatyki uczniowie z klasy VI zmierzyli się z przejściem planszy wykonując przy tym zadania związane z programowaniem blokowym wykorzystując program Scratch.

• Dzień Pluszowego Misia

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień pełen wrażeń. Uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia, bawili się w podchody oraz w wiele innych zabaw z wykorzystaniem pluszowego misia. 🧸🧸

• Pierwsze zabawy na śniegu i spotkanie z nietypowym gościem ❄️❄️

• Lekcja kulturowa