O tym, że podróże kształcą wie każdy z nas. Ciekawość świata i chęć sprawdzenia samego siebie "zaprowadziły" znanego podróżnika pana Piotra Hożelę do wyjazdu na odległą Antarktydę. Pan Piotr zaszczycił nas swoim przyjazdem 24 października na zaproszenie Martyny Podbielskiej - opiekuna Samorządu Uczniowskiego w Drozdowie.
Podróżnik ujął wszystkich uczniów i nauczycieli swoją wiedzą na temat lodowej pustyni oraz jej mieszkańców. Dowiedzieliśmy się głównie jak żyją pingwiny, gdyż właśnie ich zwyczaje badał nasz gość przez półtoraroczny pobyt na Antarktydzie. Pan Piotr prowadzi także swój kanał na Youtube, gdzie opowiada o polskim lesie. Zachęcamy wszystkich do oglądania i poznawaniatajemnic przyrody.
Jeśli wizyta naszego podróżnika obudziła w Was duszę odkrywcy zróbcie już dziś coś ciekawego. Zdziwicie się, jak wiele jest do odkrycia wokół Was, nawet w miejscu Waszego zamieszkania.
22 października w ramach obchodów Dnia Krajobrazu w ŁPKDN zorganizowano zajęcia terenowe. Uczestnikami byli uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcą. Tegoroczne hasło obchodów Dnia Krajobrazu brzmiało „Woda w Krajobrazie”. Wzdłuż użytku ekologicznego „Narwica” w Drozdowie odbył się spacer krajobrazowy. Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom niezwykle ważnej roli wody w kształtowaniu i funkcjonowaniu krajobrazu. Uczniowie obserwowali roślinność i zwierzęta świata wodnego. Poznali również zasoby przyrodnicze użytku ekologicznego. Była to bardzo interesująca lekcja przyrody.
W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęciło szkoły do włączenia się w akcję „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.
Klasa IV i V oraz II i III wraz z wychowawczyniami jak co roku postanowiły uporządkować grób żołnierzy I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, którzy zginęli podczas rozminowywania okolic wsi. Spoczywają tam sierż. Woroniuk Józef, sierż. Skubich Franciszek, szer. Zygmaniak Józef i inni żołnierze 1 D.P. im. Tadeusza Kościuszki, którzy oddali swoje życie w czasie rozminowywania terenu, zapewniając bezpieczeństwo terenu Drozdowa. Mimo niesprzyjającej pogody ochoczo ruszyliśmy do prac. Usunęliśmy przekwitnięte kwiaty, wypełliśmy chwasty, umyliśmy pamiątkową tablicę.
Nie zapomnieliśmy również o mogile Wiktora Surowieckiego ps. Wiki, który został ciężko ranny w walce, zmarł we wsi Rakowo. Uporządkowaliśmy także grób rodziny Lutosławskich.
Na grobach postawiliśmy piękne chryzantemy, które ofiarowali rodzice naszych uczniów. Każdy przyniósł ze sobą również znicze, które zapalone symbolizują naszą pamięć i modlitwę za zmarłych w imię ojczyzny.
Dzięki takiej postawie naszych uczniów i rodziców, możemy ocalić pamięć o bohaterach z naszej najbliższej okolicy. To była wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.
Załączniki dotyczące organizowanego konkursu historycznego dla uczniów klas VI-VIII SP z terenu gminy Piątnica. Konkurs organizowany przez Fundację "Sztuk i Dialogu", Muzeum Przyrody i Gminę Piątnica.
Oswiadczenie_-_nauczyciele-1.doc
Oswiadczenie_rodzica(opiekuna_prawnego)_dziecka.doc
Regulamin_-_Konkurs_niezwykla_historia_rodziny_Lutoslawskich.doc
zal_zgloszenie.doc
Kilka dni temu na zaproszenie Pani Martyny Podbielskiej do naszej szkoły przyjechali zawodnicy oraz trener z Academia Gorila Ostrów Mazowiecka w składzie Aleksandra Niewiadomska, Dawid Lutostański oraz Marcin Majewski.Zaproszeni goście wybrali się do naszej placówki, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży jak ich pasja do sportu wpływa na życie codzienne. Przekazali naszym uczniom jak ważne są w życiu takie wartości jak: wzajemny szacunek, pokora, ambicja, przyjaźń, cierpliwość oraz dążenie do wyznaczonych celów i marzeń. Opowiedzieli nam również jakie dyscypliny sportu trenują, jak wygląda ich codzienny trening, pokazali nam swój sprzęt sportowy.Od naszych uczniów padły również pytania o ilość kontuzji a także ile stoczyli walk oraz ile mają na swoim koncie medali i pucharów.Nie obyło się oczywiście bez pokazu sztuk walki Muay Thai i Kickboxing, jak i krótkiego treningu w wykonaniu naszych uczniów.
Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły.!!!
14 października to data, która upamiętnia Dzień Edukacji Narodowej. To jeden z ważniejszych dni w życiu uczniów i szkoły. W tym dniu w naszej szkole odbyła się akademia. Przybyli na nią zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele emeryci oraz Pani Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży dr Ewa Chludzińska.
Program artystyczny uczniowie zaprezentowali w przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Pani Martyny Podbielskiej i Pana Artura Piaseckiego. W stronę nauczycieli popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Młodzi artyści podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, docenili jego poświęcenie, czujność i dobro wychowanków. Wraz z życzeniami każdy otrzymał drobny upominek wykonany przez uczniów. Po części artystycznej głos zabrała Pani Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży dr Ewa Chludzińska, która mówiła o roli pracy nauczyciela oraz życzyła wszystkim wielu sukcesów. Następnie wystąpiła Pani Dyrektor Marzena Magdziak. Podkreśliła poświęcenie i zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły oraz wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły składając życzenia wszelkiej pomyślności w dalszej pracy. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: Pani Agnieszka Kalska – nauczyciel języka polskiego, Pani Wioletta Filipkowska – nauczyciel matematyki, Pani Izabela Siemińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Nagrody otrzymali również pracownicy obsługi: Pani Alicja Paszkowska, Pani Ewelina Karwowska oraz Pan Marian Magdziak.
Nagrodę Wójta Gminy Piątnica otrzymała Pani Mariola Hermanowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !
W ubiegły czwartek do naszej szkoły zawitał wyczekiwany przez uczniów Listonosz. Dostarczył do naszej szkoły aż 50 listów!!Drodzy uczniowie i nauczyciele, jeżeli chcecie odpisać na swoje listy od jutra w naszej szkole pojawi się pudełko, do którego możecie wrzucać wasze listy 🙂 Dostarczymy je na pewno!!
Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zorganizowali trzy komisje przy, których każdy mógł sprawdzić swoje umiejętnośći pod presją czasu. Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyło łącznie 22 osoby z klas III-VII. W zorganizowanej dodatkowej dogrywce mistrzów wyłoniono Mega Mistrza Tabliczki Mnożenia. Został nim Patryk Dąbrowski uczeń klasy VI.
W zakładce "Materiały dla rodziców" zamieszczona został materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w podanym materiale.
Warszawa, 1 października 2019 r.
800 080 222– rusza całodobowa bezpłatna infoliniadla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemyw domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słowneji fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować sięze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparciew najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, którychnie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawetw najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić siępo wsparcie.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKAto doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl
Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowejze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 odbyły się nowe wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie prezentowali swoje kandydatury oraz programy wyborcze pełne świerzych pomysłów. Na skutek demokratycznego głosowania został wybrany nowy samorząd uczniowski w składzie:
Przewodniczący: Patrycja Goleńska, Wojciech Charubin
Zastępcy: Wiktoria Cieśnicka i Amelia Cieśnicka
Nowymi opiekunami samorządu uczniowskiego zostali:
Pani Martyna Podbielska
Pan Artur Piasecki
Podczas tegorocznej odsłony akcji “Narodowe Czytanie” Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała tę akcję, ale z pewnością nie po raz ostatni. Chętni uczniowie klas III-VII czytali podczas przerw międzylekcyjnych nowelę Bolesława Prusa pt.: “Katarynka”. Zebrani uczniowie nie tylko z uwagą wysłuchali opowieści o Panu Tomaszu. Poznali zasadę działania instrumentu muzycznego oraz obejrzeli fragment adaptacji filmowej noweli. Wszystkich zadziwiły dźwięki jakie wydaje katarynka. Na zakończenie spotkania oceniliśmy postępowanie głównego bohatera. Wspólnie uznaliśmy, że w życiu ważne jest niesienie pomocy innym.