W zakładce "Materiały dla rodziców" zamieszczona został materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Zachęcamy wszystkich rodziców do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi w podanym materiale.
Warszawa, 1 października 2019 r.
800 080 222– rusza całodobowa bezpłatna infoliniadla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemyw domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słowneji fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować sięze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparciew najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, którychnie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawetw najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić siępo wsparcie.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKAto doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl
Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowejze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 odbyły się nowe wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie prezentowali swoje kandydatury oraz programy wyborcze pełne świerzych pomysłów. Na skutek demokratycznego głosowania został wybrany nowy samorząd uczniowski w składzie:
Przewodniczący: Patrycja Goleńska, Wojciech Charubin
Zastępcy: Wiktoria Cieśnicka i Amelia Cieśnicka
Nowymi opiekunami samorządu uczniowskiego zostali:
Pani Martyna Podbielska
Pan Artur Piasecki
Podczas tegorocznej odsłony akcji “Narodowe Czytanie” Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała tę akcję, ale z pewnością nie po raz ostatni. Chętni uczniowie klas III-VII czytali podczas przerw międzylekcyjnych nowelę Bolesława Prusa pt.: “Katarynka”. Zebrani uczniowie nie tylko z uwagą wysłuchali opowieści o Panu Tomaszu. Poznali zasadę działania instrumentu muzycznego oraz obejrzeli fragment adaptacji filmowej noweli. Wszystkich zadziwiły dźwięki jakie wydaje katarynka. Na zakończenie spotkania oceniliśmy postępowanie głównego bohatera. Wspólnie uznaliśmy, że w życiu ważne jest niesienie pomocy innym.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
11 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Muzeum Przyrody w Drozdowie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały eksponaty zwierząt oraz najróżniejsze okazy przyrodnicze. Na koniec brały aktywny udział w lekcji przyrodniczej pt. ,,Las nocą”. Dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach prowadzących nocny tryb życia.
16 maja nasi uczniowie wzięli udział w spektaklu profilaktycznym „Wyloguj”, dotyczącym uzależnienia od komputera. Warsztaty z miały na celu zwrócenie uwagi na problem zbyt długiego „przebywania w świecie wirtualnym”.Przy aktywnym współudziale uczniów prowadzący zademonstrował, jak na codzienne funkcjonowanie człowieka wpływa zbyt długie korzystanie z komputera. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na problem niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, krzywdzenia innych, podszywania się pod użytkowników, by w ten sposób kogoś upokorzyć, ośmieszyć. Przekazano również uczniom kilka ważnych rad dotyczących właściwego i odpowiedzialnego korzystania z sieci.
Przedstawienie spotkało się z dużym entuzjazmem ze strony uczniów!